Hayat Dediğin - Üçüncü Ortak

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

bir tekstil fabrikası sahibi olan Yusuf bey iflas etmiştir, bir fabrikada şef olarak çalışan sadık bey Yusuf beyin son model arabasını icra dairesinden  çok  düşük fiyata satın alır, ama sadık beyin inançlarında düşene bir tekmede sen vur yoktur, düşenin elinden tutup kaldırmak vardır, bu vicdan muhasebesi içinde araba sahini de yanına alarak bir galericiye gidip  arabanın gerçek değerini sorarlar ve hiç mecburiyeti yokken sadık bey aradaki farkı araba sahibi Yusuf  beye ödeyerek helalleşir... ev halkı bu durumu kabullenemese de sadık beyin vicdanı rahattır... yıllar sonra sadık beyin fabrikası kapanır işsiz kalır, çok yaşlandığı içinde bir türlü iş bulamaz, çok güç durumda kalmışlardır,,bir  gazete ilanından gece bekçiliği için gittiğinde yıllar önce icradan arabasını aldığı yusuf beyle karşılaşır, sadık bey gece bekçiliği işine razıyken yusuf beyin yeni kurduğu iş yerine yarı yarıya ortak olduğunu öğrenir, çünkü sadık bey o iş yerini sadık beyin fazladan verdiği parayla kurmuş ve sorup soruşturup sermayenin yüzde elli olduğunu öğrenmiş ve sadık  beyi kendilerine yarı yarıya ortak yapmıştır, iki ortağın niyetleri saf  ve dürüst olduğu içinde üçüncü ortakları cenabı Allah  onların yolunu açmıştır... ve  artık sadık beyde Yusuf beyde  büyük bir servet sahibi olmuştur...  

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet