Hayat Dediğin - Yetimin Duası

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Kalbindeki delik yüzünden zor günler geçiren Koray’ın ameliyat olması gerekmektedir. Babasını birkaç yıl önce kaybeden Koray’a, amcası Özcan sahip çıkar. Elinde çok parası olmayan fedakâr amca, Koray’ın ameliyatı için arabasını satar. Özcan, yetim yeğenini ameliyat ettireceği için çok mutludur. Ancak beklenmedik bir olay, Özcan’ı şoke eder. Ameliyat için hazırladığı parayı çaldırır. Bu tatsız olayı bir Özcan, bir de en yakın arkadaşı Esat biliyordur. Özcan ile Esat kendi aralarında bu durumu konuşurken, Koray’da durumdan haberdar olur. Amcasının kendisi için arabasını satarak ameliyat masraflarını karşılamak istemesi Koray’ı duygulandırır. Koray paranın bulunması için tüm gücüyle, içten dualar eder. Koray yetimdir ve yetimin duası Allah katında çok değerlidir.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet