Hayat Dediğin - Mutlu Aile Oyunu

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Servet ile eşi Oya şiddetli bir şekilde kavga eder. Kavga sırasında Servet’in telefonu çalmaya başlar. Ancak Servet kavganın verdiği öfkeden telefonun çaldığını duymaz. Servet’in telefonuna kızı Dilara bakar. Arayan babaannesidir. Babaannesi Gülten ziyaretlerine gelip, sürpriz yapacaktır. Fakat telefonda kavgayı işiten Gülten bir plan yapar. Bunu sadece torunu Dilara ile paylaşır. Daha sonra babaanne Gülten eve gelir ama Servet çoktan evi terk etmiştir. Fakat annesinin aramasıyla tekrar eve dönmek zorunda kalır. Servet annesinin ziyarete neden geldiğini öğrenince şok olur. Annesi miras konusunda gelmiştir. Servet çıkarı için annesini kandıracak, eşiyle bir olup ‘mutlu aile oyunu’ oynayacaktır. 


Yönetmen: Betül Durmuş Sevim. Senarist: Ahmet Köşeoğlu. Oyuncular: Gökçin Çelikkız, Ada Alize Ertem, Yaşar Başkal, Ece Edibe Baykal, Irmak Kırcaoğlu.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet