Hayat Dediğin - İstenmeyen Gelin

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.


Zerrin ve Cengiz uzun süren evliliklerine rağmen çocuk sahibi olamadıklarından ötürü genç kadın eşinin ailesi tarafından kısır diye anılır. Zerrin’in, Cengiz’e olan aşkı ve Allah’a olan inancı onu bu uğurda güçlü kılar. Zerrin, kocasını hastaneye gitmeye ikna ettiğinde ise Cengiz’in çocuk sahibi olma ihtimalinin çok zayıf olduğu gerçeğiyle yüzleşir. Tüp bebek tedavisi gören çiftin ilk denemesi başarısız olur. Fakat Zerrin, aylar sonra tedaviye gerek duyulmadan hamile kalır. 

Zerrin’in hamile kalması Kayınvalidesi ve görümcesi tarafından iftiraya uğramasına sebep olur. Cengiz, kısır olduğu fikri ve annesiyle kız kardeşinin dolduruşuna kapıldığı için eşi tarafından aldatıldığına çok çabuk ikna olur ve anlamadan dinlemeden Zerrini kapıya koyar. Cengiz, bu gerekçeyle eşini boşamaya karar verir. Fakat gerçek er ya da geç ortaya çıkacaktır.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Çınar Ağacı, Oyuncular: Emrah Türkmen, Ayfer Büyükeren, Buket Ek, Burak Odunkıran, Gökçe Kıvırcık, Ahmet Orhan

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet