Hayat Dediğin - O Adam

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Berrin iki yıl önce kocasından ayrılıp, kızıyla birlikte yurt dışında yaşamaya başlar. Yurt dışında geçen bu iki yıl boyunca küçük Elif babasını hiç görmez. Hatta annesinin anlattıklarından etkilenerek, babasından iyice nefret edecek hale gelir. Berrin’e göre, küçük Elif sadece onun çocuğudur. Elif için babası, artık dışardaki diğer adamlardan farksızdır. Baba Erol ise iki yıl boyunca kızına hasret, çaresizce hayatını devam ettirir. Ancak kızını babasından uzaklaştıran Berrin, bir gün tüm yaptıklarından pişman olacaktır. Hayat istediği gibi gitmeyecek, masumlar eninde sonunda hak ettiği yere gelecektir. 

Yönetmen: Betül Durmuş Sevim. Senarist: Cavidan Balcı. Oyuncular: Yağmur Ün, Pınar Doğanay, Burhan Ökmen, Arzu Kaya Hazman, Eşref Seyitoğlu.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet