Hayat Dediğin - İşportacı

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

‘Hayat Dediğin’ dizi kuşağı bugün ‘İşportacı’ adlı bölümüyle ekrana geliyor. ‘İşportacı’ adlı bölümde, zorluklar içinde yaşam mücadelesi veren Yılmaz’ın iradesi anlatılacak.

Yılmaz ve Faruk işportacılık yapan iki arkadaştır. İşleri hiç iyi gitmemekte, borç içinde yaşamaktadırlar. Yılmaz’ın eşi, varlıklı, yaşlı bir kadına bakıcılık yapmaktadır. Bir gün Faruk; Yılmaz’a, karısının çantasından yaşlı kadının evinin anahtarını alıp, soygun yapmayı teklif eder. Yılmaz ahlaklı bir insandır ama ev sahibi kapıya dayanmış, alacaklılar Yılmaz’ı sıkıştırıp dururlar. Acaba Yılmaz bu durumda ne yapacak? Bir yanda yaşlı kadının paraları… Diğer yanda ev sahibi, borçlar, alacaklılar…   

Yönetmen: Canan Yılmaz. Senarist: Erhan Tuncer. Oyuncular: Enes Boztepe, Kemal Çancı, Nurhan Demirhan, Nazlı Kara.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet