Hayat Dediğin - Yıllar Sonra

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Babası, küçük yaşta iken kendilerini başka bir kadın yüzünden terk etmesinin acısını yaşayan Arda’nın bir yanı eksik kalmıştır. Yaşadığı travmadan dolayı okulunu bitiremeyen küçük çocuk bir oto tamirhanesinde çalışmaya başlar. Yıllar geçer ve Arda genç bir delikanlı olmuştur fakat agresif kişiliği öne çıkmaktadır. Bir gün müşterilerinden birinin tıpkı babası gibi ailesini ihmal ettiğini fark eden Arda yaşadıklarının etkisiyle adama saldırır. Babacan bir kişi olan patronu Faruk bu olay üzerine genç adamın geçmişte yaşadığı acıları bir bir dinler. Dertleşmek için gittikleri lokantada babası ile karşılaşan Arda artık hesap gününün geldiğini düşünür. Babasının yaşadığı evi bulan Arda yaşadığı tüm acıların hesabını sormak için eve yaklaştığında hisleri değişir ve babasına olan özlemini haykırmak ister. Fakat kapıyı açan babası tarafından karşılaştığı muamele genç adamın yıllardır yaşadığı acıları kat be kat artırır.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet