Hayat Dediğin - Vasiyet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Hamit bir kasabada bağı bahçesi olan zengin bir adamdır. Malının çoğu varlıklı bir ailenin kızı olan karısından kalmıştır. Hasan adında temiz iyi yürekli bir oğlu vardır. Eşi Nurten ölmeden önce oğlu Hasan’a evlenmesi için yüklü miktarda altın bırakmıştır. Hasan köyden Zeynep adında bir kızla nişanlıdır. Düğüne iki ay kala Hamit düğünü iptal eder. Hamit Nurten’den kalan altınlarla Ayten adında dul bir kadınla evlenir. Ayten içten pazarlıklı para düşkünü bir kadındır. Malı için Hamit’le evlenmiştir. Evliliğinden sonra Hamit’in malını mülkünü kendi ve serseri oğlu Abidin’in üzerine almaya çalışır.

Yönetmen: Canan Yılmaz, Senarist: Münevver Yıldız, Oyuncular: Adnan Zaman, Çağlar Bozkurt, Gönül Şahin, Mert Nart, Ayla Berberoğlu, Yapım: Duka Film, 2013


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet