Hayat Dediğin - İntikam Ateşi

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Rıfat’ı karısı Şule ve çocuğu Onur’la mutlu aile yuvasında görürüz. Bu sırada Şahin ise sokaktadır. Eve doğru bakmakta. İntikam hisleri içerisinde… Tekrar evi görürüz. Onur’un astım hastası olduğunu anlarız. 

Şahin bir gün arkadaşı Selim’le Onur’u kaçırır. Depo gibi bir yere götürür. İntikam saati gelmiştir. Numarasını gizleyerek Rıfat’ı arar. Çocuğunun hayatı karşılığında para istemektedir. Ama kimliğini söylemez tabii… Rıfat’ın ailesinde bir panik havası. Parayı denkleştirmek için süre isterler. Polise haber verilirse çocuğa veda etmesini söyler, Şahin. Karısı durumu öğrenince fenalık geçirir. Rıfat Onur’u kurtaracaklarını söyler.

Rıfat nakit olarak paranın bir bölümünü hazır etmiştir. Yarısı eksik kalmıştır. Karısı yalvarır. “Neyim var neyim yok sat, oğlumuzu kurtar.” İçeri koşup altınlarını falan getirir. Bunları da satsalar eksik kalmaktadır. Rıfat borç istemek için birkaç kişiyi arar. Ancak durum ümitsizdir. Kredi çekemez, çünkü daha yeni bir iş için iki tane ayrı kredi çekmiştir. Paranın dönüşü de 1 ay sonradır. Arabasını satmaya karar verir. Acil çıkar.

Biraz sonra Rıfat depoya gelir ve parayı Şahin’e verir. Oğluna kavuşmuştur. Sarılırlar. Rıfat Şahin’e baktığında onu tanır. Şahin sırıtmaktadır. İntikamını almış, yüreği biraz olsa da soğumuştur. Neden kaçtığını sorar. Rıfat ise buna mecbur olduğunu söyler. Çünkü Şahin kendisinden sürekli hakkı olmayan paraları almaktadır. Şahin ise o paranın her kuruşunda hakkı olduğunu söyler. Çünkü o işin temeli Şahin’in parasıyla atılmıştır. Dolayısıyla da yarısı kendisinin olmalıdır. Rıfat ise kendi payını alıp gittiğini söylese de Şahin bunu anlamak istemez. Şahin uzatmamak gerektiğini söyler. Şimdi hak yerini bulmuştur işte. Tam bu sırada Selim silahını çeker. Şahin’in tabancasını alır önce. Bütün Parayı istemektedir. Şahin’e doğrultur silahını. Şahin şoke olmuştur. Selim, ısrarlıdır. Tüm parayı ister. Şahin saçmalamaması gerektiğini, daha kendisiyle bir sürü iş yapacağını filan söylese de Selim oralı olmaz. Şahin parayı verir. Selim parayı alıp gitmek istemektedir. Ancak işi yarım bırakmak istemez. Şahin’i öldürecektir. Çünkü Şahin’in peşine takılacağı gün gibi aşikardır. Bunca sene intikam almak için yaşamıştır. Şahin ve Rıfat’ı ayırır. Namlunun ucunda Şahin vardır.

Yönetmen: Canan Yılmaz, Senarist: Düş Yolcuları, Oyuncular: Ümit Altıner, Derya Şen, Eren Şahin, Yapım: Duka Film, 2013

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet