Hayat Dediğin - Kurbanlık Kız

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Haydar Ağa’nın, eşi Zahide ve kaynanası ile birlikte konaklarında sakin bir yaşamı vardır. Ta ki ölüm kapıyı çalana kadar… Elim kaza sonucu kardeşi ve onun eşi hayatını kaybetmiş ve bu andan itibaren eve bir sükûnet, bir hüzün çökmüştür. Kardeşinin hem yetim hem öksüz kızları Ayşe artık Haydar Ağa’ya emanettir. Henüz konakta acılar dinmemişken, bir felaket de Ayşe’nin başına gelir. Ayşe konakta bir gençle basılır. Genç kaçar gider. Ayşe ise başına gelenlerden hiçbir şey hatırlamadığın söyler. Haydar Ağa onca acı üstüne birde Ayşe’nin bu duruma düşmesine şok olur. Ağa, eşi Zahide’nin de kışkırtmalarıyla, törelere göre Ayşe’yi öldürmeye karar verir. Ancak bu görevi Ayşe’nin masum olduğuna inanan ve onu en çok seven tek kişi Kâhya Yusuf yapacaktır. Kâhya Yusuf ormanın tenhalarına Ayşe’yi öldürmeye götürür. Kafasındaki deli sorulara cevap arayan kâhyanın bundan sonraki yapacakları, olayın gidişatını değiştirecektir. 

Yönetmen: Canan Yılmaz Senaryo: Ahmet Köşeoğlu Oyuncular: Demir Parscan, Arzu Budak, Gözde Çay, Bülent Ergün, Türkan Gökengin

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet