Hayat Dediğin - İftiranın Bedeli

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Emine, kocası Bilal ve kaynanası Azimet ile birlikte yaşamaktadır. Bilal babasından kalma şirketin sahibidir. Emine’yi şirkette işçi olarak çalışırken görüp beğenmiş ve onunla evlenmiştir. Ancak aşırı kıskanç tavırları ile Emine’yi her zaman sıkboğaz eder. Azimet ise Emine’yi hiçbir zaman ailesine ve oğluna layık görmemiştir. Her fırsatta aşağılar, onu gelin olarak görmez ve herkesin yanında küçük düşürür. Görgüsüz olduğunu, elindekilerin kıymetini bilmediğini dile getirir. Hatta torunu Ömer’i bile annesine karşı kışkırtarak ona kötü davranmasına sebep olur. Amacı Bilal’i Emine’den ayırarak kendi yeğeni Pınar ile evlendirmektir. Pınar da bu duruma dünden razıdır. Çünkü Bilal’in parası vardır. Emine yapılan bu eleştirilere, arkasından dönen olaylara çok üzülse de kocası ve çocuğu için katlanır, sesini çıkarmaz. Emine’nin çok iyi olması ve sabır göstermesi Azimet’i çileden çıkartır. Kötülük yaparak Emine’den kurtulamayacağını anlayınca farklı yollara başvurmaya karar verir. Pınar ile bir oyun planlarlar. Yemekte Emine’ye ilaç verip erkenden uyuturlar. Bilal’in seyahatten dönüşünde parayla tuttukları adamı odadan çıkartırlar ve bunu Bilal’in görmesini sağlarlar. Bilal bir hışımla yatak odasına girer ve Emine’yi başka adamla yatakta görünce evden atar. Emine ne olduğunu bile anlamadan kendini yalınayak sokakta bulur. Gerçekleri anlatmaya çalışsa da onu dinleyen olmaz. Hatta oğlu Ömer bile yüzüne bakmaz. Emine çaresiz gitmek zorunda kalır.
 
Yönetmen: Canan Yılmaz. Senarist: Sinem Şengünlü - Meryem Temiz - Yasemin İnal. Oyuncular: Yaşar Başkal - Evrim Bağcı - Buket Bulut - Asuman Kostak.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet