Aktüalite - Sıradışı 06.12.2018 18:35

Sıradışı - 5 Aralık 2018

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ile birlikte beslenme alışkanlıkları, yanlış ilaç tüketimi ve sağlıklı beslenmenin püf noktaları konuları masaya yatırıldı.

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, gerekli ilaçların içilmesi gerektiğini fakat gereksiz yere kullanılan ilaçların ekonomik kayıp oluşturmanın ötesinde, sağlığa çok ciddi zararlar verdiğini ve kimsenin bunun farkında olmadığını belirtti.

Aşırı hijyenle büyütülen bebeklerde astım, alerji gibi hastalıkların çok daha fazla görüldüğünü, hayatın ilk gününden itibaren mikroplarla karşılaşılması gerektiğini, bağışıklık sisteminin bunlar sayesinde gelişeceğini ve diğer hastalıklara karşı kişiyi koruyacağını söyleyen Küçükusta, çocukluğunda çok enfeksiyon geçiren birinin ileriki yaşlarda kanser gibi hastalıklardan bile korunduğunu, risk oranının çok daha düşük olduğunu açıkladı.

Programda ayrıca Küçükusta, hangi gıdanın ne kadar yendiğinin önemli olmadığını, sağlıklı olmak, hastalıklardan korunmak için yenilen içilen gıdanın kaliteli olması gerektiğini söyledi.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR