Sıradışı - 22 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Prof. Dr. Mehmet Çelik, Kanal 7 Dış Haberler Müdürü Taha Dağlı ve yayına bağlanan Avukat Dr. Mehmet Sarı ile birlikte YSK’nın gerekçeli kararı masaya yatırıldı.

Gazeteci Turgay Güler “Cumhuriyet tarihinin en büyük oy hırsızlığı YSK kararıyla, yani bu konudaki en üst düzey mahkemenin gerekçeli kararıyla tescillenmiş oldu. Öyle gerekçeler, veriler, belgeler, bilgiler var ki, 31 Mart seçimleri tam bir rezaletmiş. O yüzden sürekli konuyu değiştiriyorlarmış, o yüzden sürekli kaçıyorlarmış” sözlerini dile getirdi.

Ayrıca Güler “Oyunu kuran öyle bir oyun kurdu ki, bu tür organize işlerde öyle de olsa böyle de olsa her ikisinde de karlı çıkan oyunu kurandır. Bu, çalındığı fark edilmemiş olsa, seçimler iptal edilmemiş olsa, CHP’nin adayı haksız bir şekilde belediye başkanı olacaktı” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sıradışı - 29 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Savunma, Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile birlikte Irak’ın kuzeyindeki operasyon masaya yatırıldı.

Yusuf Alabarda, Pençe operasyonuyla ilgili olarak “Türk Silahlı Kuvvetleri Hakurk bölgesinde bir operasyon yönetiyor. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı devam ederken dahi, aslında Irak’ın kuzeyinde de askeri operasyonlar devam ediyordu, fakat yoğunluk Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik olduğu için Irak’ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürütmüş olduğu harekatlar pek fazla dile gelmedi” sözlerinin ardından “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu yapmış olduğu harekat ile Kandil bölgesinde daha önce nokta operasyon ile birçok elebaşını etkisiz hale getirdiği Kandil’e adeta ‘Pençe’ ile bir kilit vurmuş olacak. Bununla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bugün basına yansıyan Bora Füze Sistemi’ne ait bir görüntünün birçok medya kanalında servis edilmesiyle ilgili şunu söyleyebilirim ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti istenilen her noktada, Bora Füze Sistemi’nin bir de S-400 hava savunma sistemiyle güçlendirildiği bir Anadolu coğrafyasında, bu bölgede Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elinin hiçbir şekilde bükülemeyeceğinin en büyük ispatı olacaktır diye düşünebiliriz” şeklinde konuştu.

Nuh Albayrak ise “Önümüzdeki dönemde bizim ulusal güvenliğimizin düğümleneceği nokta şu, evet askerimiz görevini yapıyor ama içeride bütün kesimlerin ortak bir tavır sergilemesi gerekiyor. Bunu yapmayan, ‘Bugün ben Mehmetçiğin Suriye’deki yaptığı operasyonu destekliyorum’ demesinin hiçbir anlamı yok” açıklamasında bulundu. 


Sıradışı - 29 Mayıs 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet