Sıradışı - 12 Haziran 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Sanatçı Yazar Ahmet Yenilmez ve Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte 23 Haziran İstanbul seçimleri ve Doğu Akdeniz’deki gerilim masaya yatırıldı.

Emin Pazarcı, algı operasyonlarına değinerek “Ekrem İmamoğlu’nu birtakım algı operasyonuyla parlattılar. Ama şimdi bakıyoruz Cumhuriyet Halk Partililer de rahatsızlar. Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdiğimiz zaman sosyal medyada ilk zamanlar biz bir saldırıyla karşı karşıyaydık. Şimdi kimse sesini çıkartmıyor” sözlerini dile getirdi.

Ahmet Yenilmez, ABD’nin F-35 ve NATO kararı ile ilgili “Amerika Birleşik Devletleri paramızla ortak olduğumuz, ticarethane ortağı olduğumuz bir işte, bizi temsilen orada olan insanımızı belli bir zaman sınırı koyarak terk etmesiyle ilgili karar alıyor. F-35 lerin bir kısmının ortağıyız. 2023’ü bize göstermeden bizi boğma operasyonuyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sıradışı - 8 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ve Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile birlikte İstanbul seçiminin yenilenmesi ve CHP’nin algı operasyonu masaya yatırıldı.

Gazeteci Turgay Güler, yerel seçimlerdeki oyunlara değinerek “31 Mart seçimlerinde İstanbul’da büyük bir organize hırsızlık, yolsuzluk yapılmış ve bu ortaya çıkmış, YSK’da bunun üzerine seçimi iptal etmiş. Bunu yapanların sokağa çıkamaması, yüzlerinin kızarması, utanmaları, toplum içine çıkamaması lazım, ama kalktılar şimdi ‘Niye ilçeleri de iptal etmediler’ diye başka bir tarafa çektiler tartışmayı. Sürekli aynı şeyi yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Emin Pazarcı, Türkiye üzerine oynanan oyunlarla ilgili olarak “Bütün mesele Türkiye’yi karıştırmak, yeni bir oyun oynanıyor. İstanbul’daki mesele İstanbul seçimi olmaktan çıktı. Türkiye’ye diz çöktürme, Tayyip Erdoğan’a ilk tökezlemeyi yaşatmak için yapılan bir oyun, kurulan bir kumpas haline geldi” açıklamasında bulundu.

Programda ayrıca Güler, Amerika’nın Türkiye’yi tehdit etmesine değinerek “Bugün 15 Temmuz’un arkasında Amerika’nın olduğunu biliyoruz. Bugün Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırıların kaynağının yine Amerika olduğunu biliyoruz. Bugün Türkiye’ye S-400 meselesi yüzünden yapmadıkları kalmadı, bunu biliyoruz. Biz Amerika ile onurlu bir müttefiklik için yıllardır uğraş veriyoruz ama Amerika sürekli bize bir kazık atma derdinde. Bugün Doğu Akdeniz’de doğalgaz çıkaracağız, hakkımız olanı yapacağız, Amerika’nın yine bize nasıl tehditler yaptığını biliyoruz” sözlerini dile getirdi.

Sıradışı - 8 Mayıs 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet