Sıradışı - 19 Mart 2019 | Ekrem İmamoğlu

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile birlikte yerel seçimler masaya yatırıldı.

Ekrem İmamoğlu, CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olma sebebine değinerek “Kendime en yakın parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ni seçtim. Ben Cumhuriyet çocuğuyum, Cumhuriyet’in tüm değerlerine sadakatle sarılmış bir insanım. Ben gerçekten bu toprakların değerlerine saygı duyan, tarihinin tüm derinliğine kadar meraklı, irdeleyen, inceleyen ve onu da baş tacı eden, sorgulamayı da seven, farklı fikirleri de dinleyen, herkese hoşgörüsü yüksek bir insanım” açıklamasında bulundu.

Ayrıca İmamoğlu, İstanbul’daki metro hattı vaatleriyle ilgili olarak “Yapımı taahhüt edilen altı yüz otuz kilometrenin içerisinde şu an dört yüz altmış kilometre metro var. Bunun üç yüz yetmiş kilometresi yeraltında, doksan kilometresi ise zemin üstü” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sıradışı - 29 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Savunma, Strateji ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile birlikte Irak’ın kuzeyindeki operasyon masaya yatırıldı.

Yusuf Alabarda, Pençe operasyonuyla ilgili olarak “Türk Silahlı Kuvvetleri Hakurk bölgesinde bir operasyon yönetiyor. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı devam ederken dahi, aslında Irak’ın kuzeyinde de askeri operasyonlar devam ediyordu, fakat yoğunluk Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’na yönelik olduğu için Irak’ın kuzeyinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yürütmüş olduğu harekatlar pek fazla dile gelmedi” sözlerinin ardından “Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu yapmış olduğu harekat ile Kandil bölgesinde daha önce nokta operasyon ile birçok elebaşını etkisiz hale getirdiği Kandil’e adeta ‘Pençe’ ile bir kilit vurmuş olacak. Bununla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bugün basına yansıyan Bora Füze Sistemi’ne ait bir görüntünün birçok medya kanalında servis edilmesiyle ilgili şunu söyleyebilirim ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti istenilen her noktada, Bora Füze Sistemi’nin bir de S-400 hava savunma sistemiyle güçlendirildiği bir Anadolu coğrafyasında, bu bölgede Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin elinin hiçbir şekilde bükülemeyeceğinin en büyük ispatı olacaktır diye düşünebiliriz” şeklinde konuştu.

Nuh Albayrak ise “Önümüzdeki dönemde bizim ulusal güvenliğimizin düğümleneceği nokta şu, evet askerimiz görevini yapıyor ama içeride bütün kesimlerin ortak bir tavır sergilemesi gerekiyor. Bunu yapmayan, ‘Bugün ben Mehmetçiğin Suriye’deki yaptığı operasyonu destekliyorum’ demesinin hiçbir anlamı yok” açıklamasında bulundu. 


Sıradışı - 29 Mayıs 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet