Sıradışı - 6 Mart 2019 | Savcı Sayan

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programı bu bölüm Ağrı’dan canlı yayınla ekrana geldi. Programa konuk olan AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Savcı Sayan ile yerel seçimler ve Savcı Sayan’ın Ağrı için vaatleri masaya yatırıldı.

Savcı Sayan, Ağrı’nın Türkiye’ye sağlayacağı ekonomik gelişmelerle ilgili olarak “Dünyanın en büyük markası Vali Bey ile anlaşma yaptı, Ağrı’yı Ortadoğu’nun üretim merkezi yapıyor. Şu anda yirmi bin kişi orada çalışacak, üretecek. O ünlü marka belki Ağrı Dağı’nı, Belki Nuh’un gemisini sembolize edenleri reklamlarında yansıtacak, onları dünyaya duyuracak. Yani Ağrı, Ortadoğu’nun, Doğu’nun parlayan yıldızı olacağı gibi merkezi olacak. Uçaklar inecek, turizm canlanacak, oteller yapılacak, şehir güzelleşecek, Türkiye’nin de ihtiyacını karşılayan, önemli bir sorununu ortadan kaldıran bir proje. Ağrı, yatırım sayesinde hem kendisini kurtarıyor, hem de Türkiye’nin milli ekonomisine büyük bir katkı yapıyor. Ayrıca Türkiye’nin dışarıya bağımlı olan hayvancılık, tarım konusunda Ağrı öncü oluyor. Buradan iddia ediyorum, gün gelecek Türkiye’nin bütün et, hayvancılık, peynir ve süt ürünleri ihtiyacını Ağrı karşılayacaktır ve biz bununla gurur duyacağız” açıklamasında bulundu.

Sayan, Ağrı vaatleri ile ilgili “Halka ilk etapta şunu söyledim, şahsım olarak, Belediye Başkanı adayı olarak seçilirsem, sizi kandırmayacağım, size yalan söylemeyeceğim, şeffaf olacağım. Bütün belediye birimlerinde çalışan daire amirlerinin ve Belediye Başkanı’nın kapısı olmayacak. Vatandaşla bizim aramıza kapı değil, hiç kimse giremeyecek. Dolayısıyla belediye binasını şehrin örnek hizmet binası yapacağım. Biz belediye binamızda öyle bir sistem kuracağız ki, birisi içeri girdiğinde beş yıldızlı bir yere girer gibi hissedecekler” sözlerini dile getirdi.

Ağrı’da okumanın avantajlarına değinen Sayan “Bizde neden on iki bin tane öğrenci var, bize neden hep yüksek oranda tercih yapılmıyor. Bunu sağlamak için de bir proje geliştirdik. Ağrıda okuyan, evlerde kalan öğrencilerin elektrik, su, internet faturalarını belediye ödeyecek. Ulaşımını belediye bedava yapacak, ayrıca her sabah öğrenci evlerinin önüne ihtiyaçları kadar ekmek ve süt bırakılacak. Ağrı’da öğrenciye hayat bedava” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Sayan, Ağrı Belediyesi olarak yapacağı seyahatlere de değinerek “Kurada çıktığı halde maddi imkanından dolayı Hacca gidemeyen kadınları göndereceğiz. Ayrıca her yıl belli periyotlar şeklinde Umre ve Kudüs seyahatleri düzenleyeceğiz. Yurt içinde de kendi insanımıza, kendi kutsallarımızı, kendi ülkemizi tanıtacağız” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sıradışı - 8 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ve Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ile birlikte İstanbul seçiminin yenilenmesi ve CHP’nin algı operasyonu masaya yatırıldı.

Gazeteci Turgay Güler, yerel seçimlerdeki oyunlara değinerek “31 Mart seçimlerinde İstanbul’da büyük bir organize hırsızlık, yolsuzluk yapılmış ve bu ortaya çıkmış, YSK’da bunun üzerine seçimi iptal etmiş. Bunu yapanların sokağa çıkamaması, yüzlerinin kızarması, utanmaları, toplum içine çıkamaması lazım, ama kalktılar şimdi ‘Niye ilçeleri de iptal etmediler’ diye başka bir tarafa çektiler tartışmayı. Sürekli aynı şeyi yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Emin Pazarcı, Türkiye üzerine oynanan oyunlarla ilgili olarak “Bütün mesele Türkiye’yi karıştırmak, yeni bir oyun oynanıyor. İstanbul’daki mesele İstanbul seçimi olmaktan çıktı. Türkiye’ye diz çöktürme, Tayyip Erdoğan’a ilk tökezlemeyi yaşatmak için yapılan bir oyun, kurulan bir kumpas haline geldi” açıklamasında bulundu.

Programda ayrıca Güler, Amerika’nın Türkiye’yi tehdit etmesine değinerek “Bugün 15 Temmuz’un arkasında Amerika’nın olduğunu biliyoruz. Bugün Türkiye’ye yönelik ekonomik saldırıların kaynağının yine Amerika olduğunu biliyoruz. Bugün Türkiye’ye S-400 meselesi yüzünden yapmadıkları kalmadı, bunu biliyoruz. Biz Amerika ile onurlu bir müttefiklik için yıllardır uğraş veriyoruz ama Amerika sürekli bize bir kazık atma derdinde. Bugün Doğu Akdeniz’de doğalgaz çıkaracağız, hakkımız olanı yapacağız, Amerika’nın yine bize nasıl tehditler yaptığını biliyoruz” sözlerini dile getirdi.

Sıradışı - 8 Mayıs 2019
Sıradışı - 1 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Yönetmen Oyuncu Ahmet Yenilmez ve Ankara’dan bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte ana muhalefetin gayrı milli duruşu ve sosyal medyadaki algı operasyonları masaya yatırıldı.

Emin Pazarcı, Türkiye’nin zor zamanlar geçirmesine değinerek “Bugün Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ile bizim başımıza çorap örmek isteyenlere karşı gerekeni yapıyoruz. Yıkmaya çalışıyorlar yıkamıyorlar. Darbe teşebbüsünde bulunuyorlar, geçmişte başarılı olurlardı, artık başarılı olamıyorlar. Ciddi bir bağımsızlık mücadelesi veriyoruz. Emperyalizme karşı ciddi bir duruşun içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Pazarcı, Amerika’nın Türkiye’ye oynadığı oyunlarla ilgili olarak “Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal’in kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi değildir ve hatta işgal altındadır bile denilebilir. Şimdi böyle bir politika var, bunları insanlara anlatmak lazım. Maalesef CHP’nin genleriyle oynandı, CHP’nin hafızası sıfırlandı ve Kılıçdaroğlu ortaya çıktı. O açıdan ben Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar yaptığı açıklamaları, attığı adımları çok yadırgamıyorum çünkü nasıl geldiğini biliyorum. Sol bir partinin başındaki sayın Kılıçdaroğlu, Amerika ile özellikle mücadele etmekten çekiniyor ve Amerika Birleşik Devletleri’nin aleyhine de pek beyan vermemeye çalışıyor. Mesele budur. Buraya bakıldığı zaman Türkiye’de neler yapılmaya çalışılıyor, Türkiye’de ne oyunlar oynanıyor onları görmek mümkün” açıklamasında bulundu.

Sıradışı - 1 Mayıs 2019
Sıradışı - 15 Mayıs 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Güvenlik ve Terör Uzmanı Coşkun Başbuğ, Ankara’dan bağlanan Güvenlik ve Terör Uzmanı Abdullah Ağar, Ankara’dan bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte ABD’nin Ortadoğu planı, ABD’nin Türkiye kaygısı ve algı operasyonları masaya yatırıldı.

Coşkun Başbuğ, ABD ile İran meselesine değinerek “Dünya geneline baktığınız zaman Amerika’nın bugün saldırmadığı coğrafya yok. Ben Amerika’nın İran’ı gerçekten vuracağına ihtimal vermiyorum. İran bir Irak’a bir Suriye’ye benzemez. Gerek Rusya, gerek Avrupa’daki devletler İran ile çok ciddi ticari ilişkileri olan ve böyle bir operasyona müsaade etmeyecek ülkeler. Dolayısıyla Amerika, gerek Doğu Akdeniz gerek İran konusunda varlık gösterme çabasında ama nereye kadar gider belli değil” ifadelerini kullandı.

Emin Pazarcı, Türkiye’ye yapılan algı operasyonlarıyla ilgili olarak “Türkiye’de birtakım operasyonlar düzenleniyor. 17 - 25 Aralık, Gezi olayları, 15 Temmuz gibi birtakım olaylarla karşı karşıya kaldık. Türkiye’de de birtakım algı operasyonlarıyla hem içeride bazı şeyler organize edilmeye ve dizayn edilmeye çalışılıyor hem de dışarıdan birtakım baskılarla, tehditlerle Türkiye sindirilmeye ve içeriye mesajlar verilmeye çalışılıyor” açıklamasında bulundu.

Abdullah Ağar, birlik ve beraberliğin önemine değinerek “Türkiye gibi bir ülke eğer milli birlik ve beraberliğini muhafaza etmeyi başarabilirse buradan büyük bir kazanımla çıkmasına dair çok ciddi fırsatlar söz konusu. Eğer milli birlik ve beraberliğimizi başaramazsak aynı Irak, Suriye, Yemen’de olduğu gibi çok zorlu ve birtakım denklemlerle karşı karşıya kalabiliriz” sözlerini dile getirirken Emin Pazarcı ise “Bana göre kendimizde de birtakım suçları aramamız lazım. Kararlı davranmıyoruz, sözlerimizin arkasında durmuyoruz. Zaman zaman geri adım atıyoruz. Kararlı davranmak lazım çünkü Türkiye şu anda çok ciddi bir mücadelenin içerisinde. Türkiye’ye, Türk milletine diz çöktürmek istiyorlar” açıklamasında bulundu.

 

Sıradışı - 15 Mayıs 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet