Sıradışı - 13 Şubat 2019 | Prof. Dr. Canan Karatay

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile birlikte doğru ve dengeli beslenme, doğal besinler, doğal yağların faydaları, alerjiler, kimyasal maddelerin insan sağlığına zararları, kanserden korunma masaya yatırıldı.

Prof. Dr. Canan Karatay, hava, su, toprak kirliliği, hazır yiyecekler, temizlik ve kozmetik malzemelerinin insan vücudunun dengesini bozduğunu söyledi.

Bağırsakların vücudumuzdaki en önemli organlarından biri olduğunu vurgulayan Karatay, bağırsaklar açıldığı zaman yüzeyinin bir futbol sahası kadar büyük olduğunu, bağırsağın üzerinde tüycükler bulunduğunu, o tüycüklerin yarı geçirgen olduğunu, vücudun ihtiyacı olduğu gıdaların bir kısmını emdiğini, gereksiz olanların da atılmasını sağladığını açıkladı. Doğal probiyotiklerin dost bakterileri canlı tuttuğunu söyleyen Karatay, doğal fermantasyon yapılmış ev yoğurdu, ev sirkesi ve ev turşusunun çok önemli olduğunu belirtti. Karatay, probiyotiklerin dışında bir de prebiyotik olduğunu, bunun ise dost bakterileri beslediğini, soğan, sarımsak, lahana, kereviz, karnabahar, turp gibi besinlerin en güçlü prebiyotikler olduğunu aktardı.

Canan Karatay, doğal besinler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Karatay, doğal köy tereyağının, doğal soğuk sıkım zeytinyağının hayatı uzattığını, hastalıkları önlediğini, ağrıları giderdiğini ve Alzheimer’ı önlediğini dile getirdi. Ayrıca Karatay, Alzheimer’ın bu kadar artmasının sebebinin trans yağlar olduğunu söyleyerek izleyicileri uyardı.

Alerjinin, bağışıklık sisteminin çöktüğünün en önemli belirtisi olduğunu söyleyen Karatay, çok sıkışıldığı zaman ilaçların kullanılması gerektiğini fakat o ilaçların geçici bir süre rahatlattığını, alerjiyi gidermediğini, doğal beslenmenin çok önemli olduğunu belirtti.

Programda ayrıca Karatay, kanserle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karatay, “Hepimizde kanser hücresi var ve bu kanser hücreleri uykuda. Bunları aktive etmeyeceğiz. Bunları aktive edenler hava kirliliği, mısır şurubu, şekerler, işlenmiş gıdalardır. Kanserden korkmak doğru değil, kanseri bir grip gibi düşünmek lazım, bir geçiş sürecidir, vücut güçlendirildiği zaman bunlar tekrar uykuya giriyor” dedi.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sıradışı - 24 Nisan 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Yönetmen – Oyuncu Ahmet Yenilmez ve Ankara’dan bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ve sosyal medyadaki algılar masaya yatırıldı.

Emin Pazarcı, Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırıya değinerek “Çubuğu biliyoruz. O bölge en çok şehit veren bölgelerimizden birisi. Herhalde sayın Kılıçdaroğlu’nu uyardılar, orada ciddi sıkıntılar çıkacağını bile bile gitti. Yani bir gerilimin üzerine üzerine gitti. Sayın Kılıçdaroğlu, sürekli şehit cenazelerine giden, oralarda boy gösteren bir figür olsa, buraya da gitti diyeceğiz ama gitmiyor. Rahat yerlere gitmedi, en sıkıntılı yere gitti. İstanbul’da İmamoğlu’nun miting yaptığı bir günde gitti. Normal olan, İstanbul’da böyle bir mitingde olması gerekirdi. Ama özellikle pek de alışık olmadığımız şekilde oradaki şehit cenazesine gitti. Kılıçdaroğlu’nun bizden daha ferasetli olması lazım, ülkeyi yönetme iddiası içinde olan bir isim, koskoca bir siyasi partinin genel başkanı ve kendisine de birtakım bilgiler ulaştı, buna rağmen gitti. Köyün girişinde oradaki sıkıntıyı gördü, buna rağmen direndi, buna rağmen cenaze merasimine katıldı, tepkilere rağmen orada yürümeye başladı. Adeta gelin bana saldırın diye bir davetiye çıkardı. Ben kesinlikle bu olayı tasvip etmiyorum. Protesto edebilirsiniz ama yumruk hoş olmadı. Ayrıca zaten o atılan yumruk burada provokasyon yapanların, bu olayı provoke edenlerin de ekmeğine yağ sürdü” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Pazarcı, Türkiye’nin artık Batı’lı devletlere karşı sessiz kalmamasıyla ilgili olarak “Türkiye, ne zaman batılı emperyalist güçlere karşı sesini yükseltmedi, ne zaman ki onlara teslim oldu, Türkiye’den iyisi olmadı. Bugün milli meselelerde milli tavırlar alıyoruz, NATO’dan çıkarılmakla tehdit ediliyoruz” sözlerini dile getirdi.

Sıradışı - 24 Nisan 2019
Sıradışı - 10 Nisan 2019

Ülke TV’de ekrana gelen Sıradışı programında bu bölüm Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ve Ankara’dan bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte yerel seçim sonuçları masaya yatırıldı.

Emin Pazarcı, seçim sonuçlarındaki usulsüzlük ile ilgili olarak “Burada artık tartışılması gereken şu, Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi, Kemal Kılıçdaroğlu bu işin neresinde, bence buna bakmak lazım. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nde panik halinde oyları saydırmamaya ve itirazları reddettirmeye çalışan bir yapı var. Bence yapılması gereken bu seçimlerin bir an önce iptal edilmesi” ifadelerinin ardından Nuh Albayrak ise “Karşı karşıya olduğumuz durum, bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir seçimde yaşanmamış bir durum. Bu bahsedilen fark kesinlikle bu seçimin sonucu değil, bunun aydınlatılması lazım” açıklamasında bulundu.

Programda ayrıca Emin Pazarcı, seçim sonuçlarındaki operasyonlara değinerek “Bu işin bir de dış boyutu var, şunları da düşünmek lazım, yapılan soruşturmalarda herhalde şu sorunun da cevabı alınacak. Batı neden bu kadar zorluyor. FETÖ’cüler bu işin neresinde. Gerçekten son derece büyük, Türkiye’nin de güvenliğini tehdit edebilecek noktada bir operasyonla karşı karşıyayız. Bu işi deşmek lazım, algılara izin vermemek lazım” sözlerini dile getirdi.

Sıradışı - 10 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet