Hayat Dediğin - Yanına Kalmaz

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Mehmet ile Fikriye köyde küçük ve bahçeli bir evde, hiçbir şeyi umursamayan, keyfine düşkün oğulları Osman ile yaşamaktadır. Mehmet bu yaşına rağmen hâlâ tarlada çalışmaya devam etmektedir. Yaşlı annesi de tek başına başka bir evde hayatını sürdürür. Bir gün annesinin hastalandığı ve artık kendine bakamayacak duruma geldiğini gören Mehmet, annesini eve getirir. Fikriye kabul etmese de Mehmet masaya yumruğunu vurarak annesinin bundan böyle evde kalacağını söyler. O günden sonra Fikriye, Mehmet’in olmadığı zamanlarda kadına yapmadığını bırakmaz. Soğukta kapının önünde oturtup içeri almaz, küflü ekmekler yedirir. Köpeğine yemek verdiği kaptan yemek verir. Kadın bakıma muhtaç sessiz sakin olduğu için Fikriye’nin zulmüne ses çıkaramaz. Yaşlı kadının her hareketini dikkatlice takip eden Fikriye, kaynanasının her durumuna bir bahane bulup, hakaret eder. Mehmet’in bu olanlardan haberi yoktur. Fikriye bir gün kaynanasına karşı öyle bir şey yapacaktır ki; hayatta hiçbir zaman bunun bedelini ödeyemeyecektir. Fikriye bu davranışıyla, kendi kedine dünyasını dar edecektir.

Yönetmen: Canan Yılmaz Senarist: Meryem Temiz, Sinem Şengünlü, Yasemin İnal Oyuncular: İnci Ultay, Nurhan Demirhan, Veysel Dündar, Gamze Pelin Gökçe, Halis Bayraktar, Canan Yılmaz.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet