Diziler - Hayat Dediğin 22.05.2018 17:22

Hayat Dediğin - Yanına Kalmaz

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Mehmet ile Fikriye köyde küçük ve bahçeli bir evde, hiçbir şeyi umursamayan, keyfine düşkün oğulları Osman ile yaşamaktadır. Mehmet bu yaşına rağmen hâlâ tarlada çalışmaya devam etmektedir. Yaşlı annesi de tek başına başka bir evde hayatını sürdürür. Bir gün annesinin hastalandığı ve artık kendine bakamayacak duruma geldiğini gören Mehmet, annesini eve getirir. Fikriye kabul etmese de Mehmet masaya yumruğunu vurarak annesinin bundan böyle evde kalacağını söyler. O günden sonra Fikriye, Mehmet’in olmadığı zamanlarda kadına yapmadığını bırakmaz. Soğukta kapının önünde oturtup içeri almaz, küflü ekmekler yedirir. Köpeğine yemek verdiği kaptan yemek verir. Kadın bakıma muhtaç sessiz sakin olduğu için Fikriye’nin zulmüne ses çıkaramaz. Yaşlı kadının her hareketini dikkatlice takip eden Fikriye, kaynanasının her durumuna bir bahane bulup, hakaret eder. Mehmet’in bu olanlardan haberi yoktur. Fikriye bir gün kaynanasına karşı öyle bir şey yapacaktır ki; hayatta hiçbir zaman bunun bedelini ödeyemeyecektir. Fikriye bu davranışıyla, kendi kedine dünyasını dar edecektir.

Yönetmen: Canan Yılmaz Senarist: Meryem Temiz, Sinem Şengünlü, Yasemin İnal Oyuncular: İnci Ultay, Nurhan Demirhan, Veysel Dündar, Gamze Pelin Gökçe, Halis Bayraktar, Canan Yılmaz.


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR