Gezi - Gündüz Gece 23.12.2017 20:01

Gündüz Gece - Mardin - 23 Aralık 2017

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşıyor. Gündüz Gece’nin bu haftaki durağı taş evleriyle, lezzetli yemekleriyle Güneydoğu’nun en renkli illerinden Mardin olacak.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu hafta çarşıları, tarihi yapıları ve zengin mutfağıyla bir kültür mirası olan Mardin’den izleyici karşısına çıkacak. Mardin’in gerdanlığı olan taş evleri gezen Kürşat, gördüğü manzara karşısında şaşkınlığını gizleyemeyecek. Mardin’in lezzetli mutfağını yerinde tatmak isteyen Gündüz Gece ekibi, kaburga dolması ve içli köftenin inceliklerini Mardinli kadınlardan öğrenecek. Kürşat, köy kahvelerini ziyaret ederek eğlenceli sohbetlere imza atacak. Hem tarihle iç içe olmak isteyen hem de Mardin’in yöresel hediyeliklerinden edinmek isteyenlerin uğrak yeri Revaklı Çarşı’sını gezen Kürşat çarşı esnafıyla birlikte türküler söyleyecek.

Gündüz Gece’nin Mardin’deki son durağı ise taş şehrin simgesi Ulu Camii olacak. Caminin tarihini bölge rehberinden dinleyen Kürşat, gördüğü manzaraya hayran kalacak.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR