Gündüz Gece- Aydın/Didim | 16 Ekim 2021

Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece Aydın Didim bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.

***

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece turuna hız kesmeden gezmeye devam ediyor. Memleket hasreti çekenlerin özlemini dindirmek isteyen Gündüz Gece, Anadolu topraklarının güzelliklerini karış karış dolaşarak Kanal 7’de ekrana taşıyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri, Doğu’dan Batı’ya yurdun her yerinde yaşam süren Anadolu insanın kültür mirası, tarladaki çiftçinin hasadı, şanı dünyaya yayılan Türk mutfağının yöresel lezzetleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Ekran başındakilere oturdukları yerden Anadolu’yu gezme imkanı sunan Gündüz Gece özlenen köy hayatını tüm yönleriyle gözler önüne serecek. Gündüz Gece bu hafta Muş’tan renkli görüntüleri ekrana getiriyor.

Kürşat, kah Ege’de zeytin hasadına gidecek kah Karadeniz’de horon vuracak, İç Anadolu’da buğday hasadına giderken Akdeniz’de portakal toplayacak. Her yeri cennet olan Türkiye’nin yedi bölgesinden renkli görüntüler Gündüz Gece ile evleri şenlendiriyor


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Gündüz Gece- Osmaniye | 4 Aralık 2021

Ekranların sempatik ismi Kürşat, Anadolu’nun cennet köşelerini gezmeye devam ediyor. Farklı şehirlerden renkli görüntüler ve yıllardır süregelen ilginç geleneklerin yer aldığı Gündüz Gece bu hafta yer fıstığının ana vatanı Osmaniye’den evlere konuk oldu.

Türkiye’nin gizli kalmış köşeleri, Doğu’dan Batı’ya ülkenin her bölgesinden ilginç gelenekler ve birbirinden lezzetli yöresel yemekler sevilen türkücü Kürşat’ın sunumuyla Gündüz Gece’de izleyici karşısına çıktı. Gündüz Gece ekibi bu hafta Osmaniye’den keyifli görüntülerle ekrandaki yerini aldı. Gündüz Gece ekibi Osmaniye’de ilk olarak Allah Allah deresine gitti. Derenin ismini duyunca çok şaşıran Kürşat, bu ismin nereden geldiğini bölge halkından öğrendi. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı kilim atölyesi oldu. Tarihi üç bin yıl öncesine dayanan meşhur Karatepe kiliminin özelliklerini öğrenen Kürşat, yapılan işlemeler karşısında hayranlığını gizleyemedi.

Gündüz Gece ekibinin son durağı ise M.Ö. 8. yüzyılda kendisini Adana hükümdarı olarak tanıtan Asativatas’ın kurduğu Asativadaya oldu. Kürşat, krallığını kuzeydeki kavimlere karşı korumak isteyen Asativatas’ın geride bıraktığı yazıtları izleyicileri için inceledi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 11:30’da Kanal 7’de… 

Gündüz Gece- Osmaniye | 4 Aralık 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet