Sıradışı - 30 Ocak 2019

Turgay Güler'in hazırlayıp sunduğu Sıradışı programında bu bölüm Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ve Diş Hekimi Doç. Dr. İlker Erdoğan ile birlikte diş sağlığı, implant tedavisi, diş tedavisindeki problemler, ağız sağlığının önemi, hekimlikte doğru tedavinin önemi ve yanlış beslenmenin insan vücuduna zararları masaya yatırıldı.

İlker Erdoğan, implant sırasında oluşabilecek sorunlara değindi. İmplant düzgün şekilde yapılmadığı zaman kötü sonuçların olabileceğini belirten Erdoğan, dudak uyuşuklukları, enfeksiyon gibi sıkıntılarla karşılaşılabileceğini belirtti.

Ahmet Rasim Küçükusta, vücuttaki hiçbir organın bağımsız olmadığını, hepsinin birbiriyle alakalı olduğunu, bir organ bozulduğunda vücuttaki tüm organların etkilenebileceğini belirtti. Akupunkturun da buna dayandığını söyleyen Küçükusta, bunun belli noktaları olduğunu, o noktaları uyararak birçok hastalığın tedavisinde işe yaradığını ve modern tıbbın bunu kabul etmiş durumda olduğunu açıkladı.

Programda ayrıca Küçükusta, obezite, diyabet, kanser ve kalp damar hastalıklarının en önemli sebebinin beslenme hataları olduğunu, bunlara konulan katkı maddeleri olduğunu açıkladı. İnsanlara bu tip şeylerin zararının iyi anlatılması gerektiğini söyleyen Küçükusta, böylece insanların buna tepki göstereceklerini ve kullanmayacaklarını, yasaklamayla bir yere varmanın hiçbir zaman mümkün olmayacağını aktardı.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sıradışı - 10 Nisan 2019

Ülke TV’de ekrana gelen Sıradışı programında bu bölüm Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ve Ankara’dan bağlanan Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı ile birlikte yerel seçim sonuçları masaya yatırıldı.

Emin Pazarcı, seçim sonuçlarındaki usulsüzlük ile ilgili olarak “Burada artık tartışılması gereken şu, Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezi, Kemal Kılıçdaroğlu bu işin neresinde, bence buna bakmak lazım. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi’nde panik halinde oyları saydırmamaya ve itirazları reddettirmeye çalışan bir yapı var. Bence yapılması gereken bu seçimlerin bir an önce iptal edilmesi” ifadelerinin ardından Nuh Albayrak ise “Karşı karşıya olduğumuz durum, bugüne kadar Türkiye Cumhuriyeti’nde hiçbir seçimde yaşanmamış bir durum. Bu bahsedilen fark kesinlikle bu seçimin sonucu değil, bunun aydınlatılması lazım” açıklamasında bulundu.

Programda ayrıca Emin Pazarcı, seçim sonuçlarındaki operasyonlara değinerek “Bu işin bir de dış boyutu var, şunları da düşünmek lazım, yapılan soruşturmalarda herhalde şu sorunun da cevabı alınacak. Batı neden bu kadar zorluyor. FETÖ’cüler bu işin neresinde. Gerçekten son derece büyük, Türkiye’nin de güvenliğini tehdit edebilecek noktada bir operasyonla karşı karşıyayız. Bu işi deşmek lazım, algılara izin vermemek lazım” sözlerini dile getirdi.

Sıradışı - 10 Nisan 2019
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet