Önce Sağlık - 4 Şubat 2018

Emel Aktan konusunda deneyimli doktor ve uzmanlara, tıp dünyasındaki son gelişmeleri soruyor, bilgileri Önce Sağlık’ta paylaşıyor. Ruh ve beden sağlığına olduğu kadar, estetik sorunlara da önem veren Türkiye’nin önde gelen uzmanları canlı yayında Önce Sağlık’ta bilgiler veriyor, soruları yanıtlıyor.

Önce Sağlık programına bu bölüm, Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir ve Plastik Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Oskui konuk oldu. Programda, tüp bebekte ileri tedavi yöntemleri, erkek kısırlığı, tüp bebek tedavisi ve tepeden tırnağa estetik konuları konuşuldu.

Önce Sağlık programına konuk olan Op. Dr. Seval Taşdemir tüp bebek tedavisi ile ilgili izleyicilerden gelen, “İnfertilite’de tüp bebek tedavisinin başarı şansı nedir? Kadınlarda yumurta sayısı nasıl yükseltilir? Polikistik over olan bir kadına aşılama yapılır mı?” sorularını cevapladı.

Tüp bebek tedavisinde embriyoların son derece kaliteli olduğunu belirten Taşdemir, buna rağmen gebeliğin elde edilmediğini ve bunun infertilite durumuna girdiğini söyledi. Taşdemir, birçok ileri teknik geliştiğini, bu nedenle hastaların hemen ümitsizliğe kapılmamalarını önerdi.

Seval Taşdemir, hastaların bir kısmında genç yaşta da olsa yumurtaların bozuk olduğunu, mikroenjeksiyon tekniği uygulandığında embriyoların iyi gelişmediğinin görüldüğünü söyledi. Taşdemir, bunların da infertilite olgularının içerisine girdiğini belirtti.

Ayrıca polikistik overin ana probleminin yumurtlama bozukluğu olduğunu belirten Taşdemir, bir kadında olması gerekenden fazla yumurta olduğunu fakat mevcut yumurtaların büyüyüp çatlayamadığını ve dolayısıyla gebeliğin oluşamadığını söyledi.

Programın diğer konuğu Plastik Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Oskui ise tepeden tırnağa estetik hakkında bilinmesi gerekenleri izleyiciye aktardı.

İbrahim Oskui, kiloların sağlık açısından ciddi problem olduğunu söyledi. Birkaç saat içerisinde yirmi kilonun üzerinde yağın alınmasının mümkün olduğunu söyleyen Oskui, bunun ağrısız ve kansız yapıldığını belirtti. Lipomatik cihazıyla özel bir sistem çalışması sayesinde kısa süre içerisinde bu yağların alındığını ve yeniden yağ birikme şansının olmadığını belirtti

Ayrıca Oskui, göz kapağındaki sarkmalar ve kaz ayakları için hastanın kendi vücudundan alınan yağlarla bütün çizgilerin doldurulduğunu, göz kapağındaki sarkan derinin ise alındığını ve ömür boyu sarkma olmayacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları yanıtladı.

Yapımcılığını ve sunuculuğunu deneyimli haberci Emel Aktan’ın yaptığı Önce Sağlık her gün 12:15’de Ülke TV ekranlarında.

YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet