Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 9 Ocak 2022

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm rüya ile ilgili bilinmesi gerekenler ele alındı. 

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bu bölüm rüya üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. Mustafa Karataş ‘Rüya ile amel olur mu? Peygamber efendimizi rüyamızda görmek mümkün müdür? Vefat eden yakınını rüyada kötü görmek onun günahkâr olduğunu mu gösterir? Kötü rüya görünce ne yapmalıyız? Rüyalar gelecekten haber verebilir mi? Gördüğümüz güzel rüyaları anlatmanın bir sakıncası var mıdır? İslam’a göre kaç çeşit rüya vardır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet