Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 2 Ocak 2022

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslam’da kibir ve gururun yeri üzerine merak edilenleri ele aldı.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor.  Programda bu bölüm insanlar arasında ayrımcılığa yol açan kibir ve gurur ile ilgili İslam’ın bakış açısı ekrana taşındı. Karataş ‘Kibirden kurtulmak için ne yapılmalıdır? Kendini başkalarından yüksek görerek aşağılamanın hükmü nedir? Hz. Muhammed’in güzel ahlakı özellikleri nelerdir? Gurur ve kibir gibi duyguların geçerli olduğu yer var mıdır? Kendini beğenmiş insanlara nasıl yaklaşmalıyız? ‘’kibre karşı kibir sadakadır’’ sözü hadis midir?’ sorularını programda yanıtladı.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de… 

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet