Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 30 Aralık 2021

Ekranların sevilen ismi Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı, dini doğru bir şekilde yaşamak isteyenler için çok özel konularla evlere konuk oluyor. Programda bu bölüm yaklaşan yeni yıl öncesi İslamiyet’in yıl başı kutlamalarına bakışı üstüne bir sohbet gerçekleştirildi.   

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Nursel Tozkoparan’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Programda bu bölüm yeni yıl kutlamalarının İslam’daki yeri hakkında merak edilenlere yer verildi. Karataş ‘Evde yılbaşı ağacı bulundurmak günah mıdır? Yıl başında hediyeleşmek caiz midir? Özel kutlamalara katılmak günah mıdır? Yılbaşı münasebetiyle, Noel ağaçları, hindi, parti şapkaları satmak caiz midir? Tazim etmeksizin Noel’i tebrik etmenin hükmü nedir? Milli piyango bileti almak günah mıdır? Yıl başında eğlenceli televizyon programları izlemek günah mıdır?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Toplumda zedelenmeye neden olan konular, manevi hayata balta vuran alışkanlıklar, birlik ve beraberliğin gücü, sevginin önemi ve günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor. 

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30’da Kanal 7 ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet