Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile 'Bayram Özel' - 21 Temmuz 2021

Ekranların sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde izleyicisiyle buluştu. Nursel Tozkoparan’ın sunumu Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı Bayram Özel, bayrama dair konuları ekrana taşıdı. 

Kanal 7 ekranlarının başarılı ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı Bayram Özel programıyla evlere konuk oldu. Nursel Tozkoparan ve Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı Bayram Özel’de, bayrama dair sohbetler, bayramlaşmanın önemi, küslerin barışması ve kurban etinin bölüştürülmesi hakkında akıllara takılan sorulara yanıt arandı.

‘Sıla-i rahimden maksat kimlerdir? Bizimle ilişkisini kesen akrabalara sıla-i rahimde bulunmak doğru mudur? Dargınları barıştırmak sevap mıdır? Hangi durumlarda küs kalınabilir? Kurban etinin dağıtımı nasıl olmalıdır? Kurbanın derisinin ve sakatatının satılması caiz midir?’ gibi sorular Mustafa Karataş eşliğinde yanıt buldu.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 17 Haziran 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekrana geliyor. Tozkoparan ile Karataş bu bölüm batıl inanç ve hurafelerin İslam’daki yeri üzerine bir sohbet gerçekleştirdi.

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm İslamiyet’in batıl inanç ve hurafelere karşı bakışı hakkında merak edilenler ekrana taşındı. Mustafa Karataş, ‘İki bayram arası düğün yapmak günah mıdır? Makas, bıçak gibi kesici aletleri elden ele vermek uğursuzluğa neden olur mu? Hayvanların çıkardığı sesler musibet habercisi midir? Kara kedi görmek uğursuzluk getirir mi? Müezzine minareden para attırmak genç kızların kısmetini açar mı? Yeni doğan bebekler ve lohusa kadınlar kırkı çıkmadan dışarıya çıkabilir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe ve Pazar 09:45’te Kanal 7’de… 

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 17 Haziran 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet