Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile - 27 Haziran 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’nda ekranlardaki yerini alıyor. Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm Kurban Bayramı yaklaşırken bayramın Müslümanlar için önemi ve özen gerektiren noktaları ele aldı.

Dini konularda akıllara takılan konular, Allah’ın Müslümanlara emirleri, Hz. Muhammed’in ümmetine verdiği tavsiyeler ve Kur’an-ı Kerim’de yer alan mesajlar Muhabbet Kapısı ile ekrana geliyor. Programda bu bölüm Kurban Bayramı’nın önemine dair bir sohbet gerçekleştirildi. Karataş, ‘Kadınlar bayram namazı kılabilir mi? Bayram namazı kılmayan birinin kestiği kurban kabul olur mu? Kurban kesim vaktine zamandır? Kurbanlık hayvanın nereleri yenmez? Yenmeyen yerleri çöpe atılır mı? Satın alınan kurbanlığın ölmesi durumunda ne yapılır? Müslüman olmayan biri kurban keserse eti yenir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ele alınacak.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:45, her Pazar ise 09:50’de Kanal 7’de…

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet