Muhabbet KapısıProf. Dr. Mustafa Karataş ile 'Bayram Özel' - 23 Temmuz 2021

Ekranların sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Kurban Bayramı’nın dördüncü gününde izleyicisini dini konularda bilgilendirdi. İslamiyet’i hakkıyla yaşamanın püf noktalarının konuşulduğu programda en büyük günahlardan olan yalan ve iftira konuları hakkında bilinmesi gerekenlere yer verildi.

Kanal 7 ekranlarının başarılı ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı Bayram Özel programıyla evlere konuk oldu. Mustafa Karataş, Muhabbet Kapısı Bayram Özel’de insanların hayatını olumsuz yönde etkileyen yalan ve iftira hakkında önemli bilgileri ekrana taşıdı. ‘Gıybet ve dedikodu aynı şey midir? Kişi gıybet ettikleriyle nasıl helalleşir? İftira edenin akıbeti nasıl olur? Namus iftirasına uğrayanlar ne yapmalı? Yalan söyleyen ve iftira eden kişi nasıl tövbe etmelidir? Dedikodu yapmak kabir azabına sebep olur mu?’ gibi sorular Mustafa Karataş eşliğinde yanıt buldu.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 24 Haziran 2021

İslamiyet’e dair merak edilen konular, Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan ve Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sunumuyla Muhabbet Kapısı’yla ekrana geliyor. Tozkoparan ile Karataş bu bölüm Kurban Bayramı yaklaşırken kurban kesimiyle ilgili bilinmesi gerekenleri ekrana taşıdı. 

Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Kanal 7 Program Koordinatörü Nursel Tozkoparan’ın sunduğu Muhabbet Kapısı dini konularda özen gerektiren konuları izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Muhabbet Kapısı’nda bu bölüm yaklaşan Kurban Bayramı’na özel bir sohbet gerçekleştirildi. Mustafa Karataş ‘Hangi hayvanlardan kurban olmaz? Kredi kartına taksitle kurban kesilir mi? Hayvandaki hangi kusurlar kurbana mani olur? Kurbanı şoklayarak kesmek günah mıdır? Kocası kurban kesen kadının da kurban kesmesi gerekir mi? Ölen kişinin adına kurban kesilir mi? Borcu olan kişi kurban kesebilir mi?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

Manevi hayatı şekillendiren konularda akıllara takılan sorular, İslam’da birlik ve beraberliğin önemi, aile hayatında dikkat edilmesi gereken noktalar, günlük yaşamda karşılaşılan sorunlar her hafta Nursel Tozkoparan’ın soruları, Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle Muhabbet Kapısı’nda ekrana taşınıyor.

Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı her Perşembe 09:30’da Kanal 7’de… 

Prof. Dr. Mustafa Karataş ile Muhabbet Kapısı - 24 Haziran 2021
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet