Cuma Sohbetleri - 19 Mart 2021

Ekranların sevilen sunucusu Muhsin Bay’ın sunduğu, emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın sohbetleriyle katıldığı Cuma Sohbetleri doğru bilgiyi izleyicisine aktarmaya devam ediyor. Programda bu bölüm yaklaşan Ramazan ayıyla ilgili merak edilenlere yer verildi.

Mübarek Cuma gününün maneviyatı her hafta Cuma Sohbetleri’nde ekrandan izleyiciye ulaştırılıyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve başarılı sunucu Muhsin Bay, Cuma Sohbetleri’nde bu bölüm on bir ayın sultanı Ramazan yaklaşırken bu aya dair bilinmesi gerekenler ekrana taşındı. Necmettin Nursaçan ‘Oruç fidyesi nedir? Ramazan'da tutulamayan oruçların fidyesi nasıl verilir? Oksijen cihazından hava almak orucu bozar mı? Zekat hayır kurumlarına verilir mi? Zekatı alan kişi zekattan haberdar olmalı mı? Eşler arasındaki muhabbeti, sevgiyi arttırmak için hangi dualar okunmalı?’ sorusunu canlı yayında yanıtladı.

İslam’a uygun yaşamanın incelikleri, izleyicilerden gelen sorular, gündelik yaşamda karşılaşılan olayların dini boyutları Cuma Sohbetleri’nde ele alınıyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet