Cuma Sohbetleri - 29 Ocak 2021

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılıyor. Programda bu bölüm namaz kılma adabı ve oturarak namaz kılmanın hükmü üzerine bir sohbet gerçekleştirildi. 

Müslümanların bayramı olan Cuma gününü şenlendiren Cuma Sohbetleri izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan ve başarılı sunucu Muhsin Bay Cuma Sohbetleri’nde bu bölüm dinin temeli namaz hakkında merak edilenleri ele aldı. Necmettin Nursaçan, ‘Namaz kılarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Sandalyede, taburede, oturarak namaz kılınır mı? Hangi durumlarda oturarak namaz kılınır? Hamilelikte oturarak namaz kılmak caiz midir? Dizlerinden rahatsızlığı olanların sandalyede namaz kılmaları uygun mudur?’ sorularını canlı yayında yanıtladı.

İslam’a uygun yaşamanın incelikleri, izleyicilerden gelen sorular, gündelik yaşamda karşılaşılan olayların dini boyutları Cuma Sohbetleri’nde ele alınıyor.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet