Sohbet - Cuma Sohbetleri 01.11.2019 16:08

Cuma Sohbetleri - 1 Kasım 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Müslümanın Müslümana küs kalmasının günahı nedir? Sevabı en çabuk olan amel nedir? Eşlerin birbirine küs kalmasının günahı nedir? Büyü ile uğraşan kişiler günaha girer mi?” sorularını cevapladı.

“Müslümanın Müslümana küs kalmasının günahı nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, Müslümanın Müslümana üç günden fazla küs kalmasının helal olmadığını aktardı.

“Sıla-i Rahim’in sevabı nedir?” sorusuna ise Nursaçan, Sıla-i Rahim’in yani akraba ziyaretlerinin sık sık yapılması gerektiğini, böylece bolluk bereket olacağını söyledi. 

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR