Sohbet - Cuma Sohbetleri 08.11.2019 18:31

Cuma Sohbetleri - 8 Kasım 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Kefaret orucu nedir? Kefaret orucunda ara verilir mi? Sıkıntılı durumlarda isyan etmek günah mıdır?” sorularını cevapladı.

“Kefaret orucunda ara verilir mi?” sorusuna Necmettin Nursaçan, kefaret orucunda ara vermenin doğru olmayacağını, altmış bir gün orucun aralıksız tutulması gerektiğini söyledi.

“Sıkıntılı durumlarda isyan etmek günah mıdır?” sorusuna ise Nursaçan, Allah’ın kimseyi gücünün üstünde sorumlu tutmayacağını, sabretmenin doğru olacağını belirtti.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR