Sohbet - Cuma Sohbetleri 12.04.2019 20:03

Cuma Sohbetleri - 12 Nisan 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Dede Korkut İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “Yemek israf etmenin günahı nedir? Faiz haram mıdır? Zekat nasıl verilir? Beddua etmek günah mıdır? Teyemmüm nasıl alınır? Mezarda zaman kavramı var mıdır?” sorularını yanıtladı.

“Faiz haram mıdır?” sorusuna Necmettin Nursaçan, Allah’ın alışverişi helal, faizi haram kıldığını, faizden uzak durulması gerektiğini, helal olan işlerin yapılması gerektiğini açıkladı.

“Beddua etmek günah mıdır?” sorusuna ise Nursaçan, dilin bedduaya alıştırılmaması gerektiğini, beddua değil dua edilmesinin doğru olacağını söyledi.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR