Yaşam - Dünyanın Tadı 05.01.2019 14:44

Dünyanın Tadı - Erzurum-3 | 5 Ocak 2019

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Erzurum bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı. Erzurum'a özgü İspir fasülyesi, kaysefe tatlısı, bulgur köftesi ,gıliko,lahana dolması çaşır kavurma,ayran aşı,hasıta ve su böreği tarifi bu programda.

#DünyanınTadı #Erzurum #Seyahat

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Erzurum’un meşhur lezzetleriyle izleyici karşısına çıkacak. 

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Dadaşlar diyarı Erzurum’daki lezzet avına devam ediyor. Yasin Esirgenç ilk olarak İspir fasulyesinin özelliklerini öğrendi. Diğer kuru fasulyelere göre daha büyük olan fasulyeyi tadan Yasin Esirgenç çok beğendi. Dünyanın tadı ekibi daha sonra söz kesen tatlı olarak bilinen ve genellikle isteme törenlerinde ikram edilen kaysefe tatlısı yapımına eşlik etti. Kaysefe ustasıyla birlikte hoş bir sohbet gerçekleştiren Esirgenç, izleyicileri için tatlının tadına baktı. 

Dünyanın Tadı ekibi son olarak Erzurumlu bir ailenin evine konuk oldu. Ayran aşı ve gıliko yapan kadınlarla birlikte kolları sıvayan Yasin Esirgenç Erzurum’da yaşam hakkında bilgi aldı.

***

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR