Yaşam - Dünyanın Tadı 28.12.2018 14:18

Dünyanın Tadı - Erzurum-2 | 29 Aralık 2018

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Erzurum bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı. Erzurum'a özgü Erzurum mantısı hıngel,Erzurum özgü soğuk suyla çay demleme, ayva dolması, dut çullaması ve pestil çullaması tarifi bu programda.

#DünyanınTadı #Erzurum #Seyahat

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Dadaşlar diyarı Erzurum’daki lezzet avına kaldığı yerden devam ediyor. 

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Türkiye’nin en ünlü mutfaklarından Erzurum mutfağına giriyor. Yasin Esirgenç Erzurum’da ilk olarak kadayıf dolması yaptı. Tel tel kadayıfın cevizle sarılıp şerbetle buluşturulduğu tatlıyı yiyen Esirgenç mest oldu. Her yörede farklı ada ve türe sahip olan mantının Erzurum’da girdiği şekli merak eden Dünyanın Tadı ekibi kendisini hıngel atölyesinde buldu. Hıngeli diğer mantılardan ayıran özelliği öğrenen Yasin Esirgenç mantının tadına bakmak için sabırsızlandı. Erzurum kültürünü yakından gözlemlemek isteyen Dünyanın Tadı ekibi özellikle kış aylarında sık gerçekleştirilen sıra gecesine katıldı. Erzurum türküleri eşliğinde sobada közlenmiş patates ve küflü peynir yiyen Yasin Esirgenç felekten bir gece çaldı.

Dünyanın Tadı ekibi son olarak Erzurumlu kadınlarla toplanıp dut ve pestil çullaması hazırladı. Erzurum’un diğer yöresel lezzetlerinin de yer aldığı sofraya misafir olan Yasin Esirgenç soğuk memlekette ısınmayı sağlayan dut çullamasının tadına bakınca çok şaşırdı. 

***

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor.

Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR