Yaşam - Dünyanın Tadı 11.01.2019 13:47

Dünyanın Tadı - Nijerya | 12 Ocak 2019

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Nijerya bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı. 

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta tropik meyvelerin başrolde olduğu Nijerya mutfağına girecek.  

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Nijerya’nın balta girmemiş ormanlarından ilginç lezzetlerle evlere konuk olacak.  Nijeryalı bir aileyle birlikte mutfağa giren Yasin Esirgenç, fasulyeli kek yapacaklarını öğrenince çok sabırsızlandı. Kekten ziyade mücvere benzeyen kahvaltılık aperatifi deneyen Esirgenç tarif defterine bir yenisini ekledi. Geleneksel Nijerya mutfağında muzun çok önemli olduğunu öğrenen Dünyanın Tadı ekibi yaklaşık elli çeşit muz olduğunu ve bunlardan bazılarının kızartıldığını öğrenince çok şaşırdı. İlk kez muz kızartması yiyen Yasin Esirgenç, bölgenin yerlilerinden ilginç kahvaltı gelenekleri hakkında bilgi aldı. 

Nijerya’nın sokak lezzetlerini merak eden Dünyanın Tadı ekibi pazarları dolaştı. Mangalda muz pişirildiğini gören Yasin Esirgenç, şaşkınlığını gizleyemedi. Kendisini görünce çok heyecanlanan Nijeryalı çocuklara hamur kızartması dağıtan Yasin Esirgenç, onların mutluluğuna ortak oldu.

#DünyanınTadı #Nijerya #Seyahat

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR