Sohbet - Cuma Sohbetleri 16.11.2018 18:53

Cuma Sohbetleri - 16 Kasım 2018

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenleri Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Evlenmek için muska yaptırmak günah mı? Namaz kılarken kıyafette hayvan figürü varsa namaz kabul olur mu? Kısmet açma duası var mı?” sorularını yanıtladı.

Nursaçan, izleyicilerden gelen sorulara Kur’an-ı Kerim ışığında yanıt verdi. ““Evlenmek için muska yaptırmak günah mı?” sorusuna Necmettin Nursaçan, bunun muskayla olacak bir iş olmadığını, akılla, gönülle olması gerektiğini açıkladı.

Başka bir izleyiciden gelen, “Namaz kılarken kıyafette hayvan figürü varsa namaz kabul olur mu?” sorusuna ise Nursaçan, hayvan figürü başka bir kıyafetle kapatılıyorsa sorun olmayacağını söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları cevapladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR