Yaşam - Dünyanın Tadı 02.11.2018 15:41

Dünyanın Tadı - Karadağ - 3 Kasım 2018

Yasin Esirgenç’in sunduğu Dünyanın Tadı farklı kültürler ve lezzetlerle evlere konuk oluyor. İlginç yemek alışkanlıklarının ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu hafta Balkanlar’a uzanıp Karadağ mutfağına girecek.

Yasin Esirgenç’in sunumuyla ekrana gelen Dünyanın Tadı, dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemekleri ve sofra kültürlerini izleyicilerle buluşturuyor. Dünyanın Tadı bu hafta Osmanlı Devleti’nin izlerini bünyesinde barındıran Karadağ’ın eşsiz lezzetlerini keşfe çıkacak. Yasin Esirgenç Karadağ’da ilk olarak Karadağlı bir ailenin evine konuk oldu. Kuzunun sakatatlarının dana etiyle harmanlanmasıyla ortaya çıkan Plevye saksısının hazırlanmasına yardım eden Yasin Esirgenç fırından gelen kokularla mest oldu. Yakupcan ise babasının mesleğine el atarak sunuculuk yaptı ve ev halkını gülmekten kırıp geçirdi. Dünyanın Tadı ekibi daha sonra Karadağ sokaklarını dolaşmaya çıktı. Karadağ’ın sokak yemeklerini merak eden Esirgenç etin içerisine kaymak sürülerek hazırlanan ve bol yağda kızartılan atıştırmalığın tadına baktı. 

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR