Hayat Dediğin - Sahte İlaç

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tahsin, ecza deposu işleten ve maddi sıkıntılardan dolayı sağa sola borçlanan bir adamdır. Borç içinde yüzerken karanlık bir adam olan arkadaşı Rasim, sahte kanser ilaçları satma teklifiyle karşısına çıkar. Annesi Neriman’ın kışkırtmalarıyla Rasim’in iş teklifini kabul eder. Tahsin sadece bir defalık bu işi yapacaktır, bunda kararlıdır. Fakat eline para geçtikçe Tahsin değişir. Başta sadece borçlarını ödemek için girdiği işi artık daha çok kazanmak için yapmaya başlar. Diğer yanda Neriman, kanser olmuş fakat oğlunu üzmemek için durumu gizlemiştir. Neriman çare olarak oğlunun sattığı kanser ilaçlarını kullanmaktadır. Tahsin kendini para kazanmaya kaptırdığından uzun müddet annesini görmeyi ihmal etmiş böylece annesinin halinde haberi bile olmamıştır. Annesinin kendi sattığı ilaçlardan kullandığını öğrenen Tahsin büyük bir şok yaşar!

Yönetmen: Betül Durmuş Sevim Senarist: Elif Yılmaz-Sedef Kaya Oyuncular: Anıl Yıldız, Ümit Yalaza, Özcan Tekdemir,  Mediha Aydın,  Şahin Nart, Vildan Mutlu


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet