Hayat Dediğin - Sahte İlaç

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tahsin, ecza deposu işleten ve maddi sıkıntılardan dolayı sağa sola borçlanan bir adamdır. Borç içinde yüzerken karanlık bir adam olan arkadaşı Rasim, sahte kanser ilaçları satma teklifiyle karşısına çıkar. Annesi Neriman’ın kışkırtmalarıyla Rasim’in iş teklifini kabul eder. Tahsin sadece bir defalık bu işi yapacaktır, bunda kararlıdır. Fakat eline para geçtikçe Tahsin değişir. Başta sadece borçlarını ödemek için girdiği işi artık daha çok kazanmak için yapmaya başlar. Diğer yanda Neriman, kanser olmuş fakat oğlunu üzmemek için durumu gizlemiştir. Neriman çare olarak oğlunun sattığı kanser ilaçlarını kullanmaktadır. Tahsin kendini para kazanmaya kaptırdığından uzun müddet annesini görmeyi ihmal etmiş böylece annesinin halinde haberi bile olmamıştır. Annesinin kendi sattığı ilaçlardan kullandığını öğrenen Tahsin büyük bir şok yaşar!

Yönetmen: Betül Durmuş Sevim Senarist: Elif Yılmaz-Sedef Kaya Oyuncular: Anıl Yıldız, Ümit Yalaza, Özcan Tekdemir,  Mediha Aydın,  Şahin Nart, Vildan Mutlu


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet