Hayat Dediğin - Uzaktan Akraba

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

17 yaşında genç bir kız olan Seher, ailesinin talihsiz bir kaza sonucu ölmesiyle uzak bir akrabasının yanına yerleşmek zorunda kalır. En yakını olan amcası Amerika’ya yerleşmiş ve kendisinden haber alınamadığı için Süleyman genç kızı evine kabul eder. Süleyman’ın eşi Ayten ve kızı Nuray ise yetim kızı bir türlü kabullenemezler ve evin tüm ağır işlerini Seher’e yaptırırlar. Bir yandan da tüm bu zor şartlar altında üniversite sınavına hazırlanan Seher istediği bölümü kazanır. Fakat kızı Nuray’ın sınavı kazanamaması Ayten’i çileden çıkartır. Hırsızlık iftirası ile Seher’i evden kovar. Sokaklarda yaşamaya başlayan kızın hayatı ise Amerika’daki amcasının avukatının Seher’i bulması ile bambaşka bir hal alacaktır.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: İhsan Aydın, Oyuncular: Cansu Polat, Saadet Gürses, Erdal Parmaksız, Ayşe Nokay, Yapım: Medyalab, 2013                                        


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

9 yaşında yetim bir çocuk olan Burak’ın en büyük hayali mahallerinde bulunan bir mağazanın vitrininde gördüğü mavi bisikleti almaktır. Küçük çocuk sanki kaybettiği babasından kalan son şeymiş gibi bu mavi bisiklet hayaline tutunmuştur. Çünkü babası ölmeden hemen önce oğluna bu bisikleti almak için söz vermiş ancak ömrü vefa etmemiştir. Burak’ın amcası Hamdi ise aynı mahallede küçük bir bakkal işleten cimri, ters bir adamdır. Oğlundan başka hiç bir şeye değer vermeyen ve merhamet etmeyen Hamdi yeğeninin bisiklet hayalini öğrenince ona bir teklif yapar. Burak yaz tatili boyunca bakkal dükkânında çıraklık ederse ona o bisikleti alacaktır. Böylece Burak amcasının dükkânında çalışmaya başlar. En ağır ve zor işleri şikâyet etmeden yapar. Hatta çalışırken küçük bir kaza geçirip yaralanır ama bisiklet uğruna bunu bile annesinden saklar. Yaz biter ve amcası, o hayalini kurduğu mavi bisikletle çıkagelir. Ancak Burak, bisiklet hayaline koşarken hayatının en büyük hayal kırıklığını yaşayacağından habersizdir. Hamdi ise yetim bir çocuğun kalbini yaralamanın bedelinin ne kadar ağır olabileceğini çok acı bir tecrübe ile öğrenecektir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Yapım: Medyalab, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Eda Tezcan, Oyuncular: Özgür Deniz Karagöz, Hüseyin Güler, Ahmet Burak Yorulmaz, Pınar Orhan, Ercan Tandoğan, Nurdan Taş


Hayat Dediğin - Mavi Bisiklet
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet