Hayat Dediğin - Uzaktan Akraba

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

17 yaşında genç bir kız olan Seher, ailesinin talihsiz bir kaza sonucu ölmesiyle uzak bir akrabasının yanına yerleşmek zorunda kalır. En yakını olan amcası Amerika’ya yerleşmiş ve kendisinden haber alınamadığı için Süleyman genç kızı evine kabul eder. Süleyman’ın eşi Ayten ve kızı Nuray ise yetim kızı bir türlü kabullenemezler ve evin tüm ağır işlerini Seher’e yaptırırlar. Bir yandan da tüm bu zor şartlar altında üniversite sınavına hazırlanan Seher istediği bölümü kazanır. Fakat kızı Nuray’ın sınavı kazanamaması Ayten’i çileden çıkartır. Hırsızlık iftirası ile Seher’i evden kovar. Sokaklarda yaşamaya başlayan kızın hayatı ise Amerika’daki amcasının avukatının Seher’i bulması ile bambaşka bir hal alacaktır.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept Tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: İhsan Aydın, Oyuncular: Cansu Polat, Saadet Gürses, Erdal Parmaksız, Ayşe Nokay, Yapım: Medyalab, 2013                                        


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hayat Dediğin - Paslı Demir

Kanal 7 ekranlarında yayınlandığı dönem büyük dikkat çeken “Hayat Dediğin” serisinin birbirinden etkileyici hikayeleriyle sizlerle.

Tembelliğinden ötürü ekmek teknesini başkalarına emanet eden bir adamın günden güne çöküş öyküsünün anlatıldığı “Paslı Demir” adlı bölüm bu akşam Kanal 7’de.

Bir nalbur dükkanı işleten Saffet, iyi bir boya badana ustası ama tembel bir adamdır. Karısı Gülhan ise bu durumdan çok şikâyetçidir. Saffet, daha çok aylaklık yapmak, arkadaşlarıyla gezmek ve daha çok uyumak için nalbur dükkânına Selçuk adında bir eleman alır ve tüm sorumluluğu Selçuk’a bırakır. Dükkânın işletmesini Selçuk’a; boya badana işlerini de kurduğu ekibin başındaki Beyto’ya verir ve başka hiçbir şeyle ilgilenmez. Fakat Saffet’in hesap etmediği şey Selçuk’un tam bir hilebaz olduğudur. Saffet’in işine karşı ilgisizliğinden faydalanan Selçuk, adamı dolandırmaya başlar. Boya badana ekibinin başındaki Beyto, kutulardaki boyaların orijinal olmadığını anladığında Selçuk’un ne işler çevirdiğini fark eder ve o da Selçuk’la birlik olarak dükkânı soyup soğana çevirirler. Saffet ise hazırladığı sonun ne olduğundan habersiz gününü gün etmeye devam etmektedir.

Yapımcı: Çağrı Gedikoğlu, Konsept tasarım: Mehmet Uyar, Yönetmen: Özgür Pak, Senaryo: Mor Kalem, Oyuncular: Burak Türker, Esra Özdelice, İsmail Aktaş, Serdar Seftekin, Yapım:Medyalab, 2013


Hayat Dediğin - Paslı Demir
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet