Gezi - Gündüz Gece 07.04.2018 17:20

Gündüz Gece - Kütahya-2 | 7 Nisan Cumartesi

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece, Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu hafta Kütahya’daki gezisine kaldığı yerden devam edecek.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu hafta çini denince akla ilk gelen şehir olan Kütahya’dan rengarenk manzaraları izleyicisiyle buluşturacak. Kürşat’ın bu haftaki ilk durağı çini kursu olacak. Rengarenk desenlerin işlendiği çinileri görünce hayran kalan Kürşat çiniciliğin tarihini ustasından dinleyecek. Gündüz Gece ekibi daha sonra yapıldığı günden beri değişikliğe uğramadan günümüze kadar yapısını koruyan Antik Çağ yapılarından Zeus Tapınağı’na gidecek. Bölgenin tarihini mimarisinde taşıyan tapınaktan görüntüler Gündüz Gece ile ekrana taşınacak.

Bunca geziden sonra acıkan Kürşat soluğu yemek yapan teyzelerin yanında alacak. Kütahya’nın yöresel lezzetleriyle bezenmiş sofra karşısında nutku tutulan Kürşat, kızılcık çorbası ve kaz tiridini görünce aşka gelip Kütahya türküleriyle kulakların pasını silecek.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR