Gezi - Gündüz Gece 14.04.2018 20:54

Gündüz Gece - Kütahya 3 - 14 Nisan 2018

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu bölüm Kütahya’dan renkli görüntülerle evlere konuk oldu.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu bölüm Kütahya’daki gezisine kaldığı yerden devam etti. Kürşat’ın bu bölümdeki ilk durağı leblebi fabrikası oldu. Nohudun sağlıklı bir atıştırmalık olan leblebiye dönüş serüvenini yerinde gözlemleyen Kürşat leblebi kokusuyla mest oldu. Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı Tavşanlı’da bir halk eğitim merkezi oldu. Çeşit çeşit örgü bebeklerin, bin bir emekle hazırlanan iğne oyalarının, su kabağıyla hazırlanan lambaların ve birçok el emeği ürünün üretildiği eğitim merkezinde kadınlarla sohbet eden Kürşat, geçimini buradan kazanan kadınlarla keyifli bir sohbete daldı. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey’in büyükannesi Hayme Ana’nın kabrinin bulunduğu türbeye giden Kürşat, Osmanlı Devleti’nin kuruluş adımlarını bölge rehberinden dinledi.

Tavşanlı’ya gelmişken meşhur güvecini de tatmak isteyen Gündüz Gece ekibi Tavşanlı’nın yöresel lezzetlerini yerinde tattı.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR