Gezi - Gündüz Gece 31.03.2018 19:48

Gündüz Gece - Kütahya - 31 Mart 2018

Sempatik tavırları, eğlenceli sohbetleri ve seslendirdiği türkülerle herkesin sevgisini kazanan Kürşat’ın sunduğu Gündüz Gece, Anadolu’nun özlenen yanlarını ekrana taşıyor. Gündüz Gece bu bölüm çinileri, efeleri ve Osmanlı’dan kalan izleriyle Kütahya’dan izleyici karşısına çıktı.

Anadolu insanının samimi sohbetleri, saklı kalmış cennet köşeleri, birbirinden güzel yemeklerini ekrana getiren Gündüz Gece bu bölüm Osmanlı’da şehzadelerin sancağa çıktığı Kütahya’dan rengarenk görüntülerle evlere konuk oldu. Kütahya merkezi gezmeye başlayan Kürşat ilk olarak karşılaştığı emekli bir öğretmenle Osmanlı Devleti’ne Devlet Hatun’un çeyizi olarak verilen ve şehzadelere ev sahipliği yapan bu şirin şehrin tarihiyle ilgili derin bir sohbete daldı. Osmanlı’nın çeyiz merkezi olarak da bilinen Kütahya’da o dönemlere ait kıyafetlerin tasarlandığı atölyeye giden Gündüz Gece ekibi, burada cariyelerin kıyafetlerini ve çeyizlerini görüntüledi. Tarihi sokaklarda gezen Kürşat, Kütahya lezzetleriyle bezeli sofranın kokusunu alınca yönünü Kütahyalı teyzelerin yanına çevirdi. Adıyla ve tadıyla bir hayli ilginç olan sıkıcık çorbasının yapımına yardım eden Kürşat Kütahya türküleriyle kulakların pasını sildi.

Gündüz Gece’nin son durağı ise Kütahya Kalesi’nin içine inşa edilmiş çok ilginç restoran oldu. Kütahya’nın en yüksek tepesine yapılan ve tam tur dönerek Kütahya manzarasını ayaklar altına seren bu ilginç yapıda hoş bir sohbet gerçekleştirildi.

Gezmek keşfetmek, öğrenmek isteyenlerin programı ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Gündüz Gece

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR