Yaşam - Dünyanın Tadı 08.12.2017 18:55

Dünyanın Tadı - İspanya 2 - İtalya

AKDENİZ MUTFAĞINDAN LEZZET DOLU ANLAR

İspanyol ve İtalyan mutfağını merak edenler, İspanya ve İtalya’da neler yenir, İspanyol ve İtalyan mutfağının neleri meşhurdur diyenler ‘Dünyanın Tadı’ bu hafta İspanya ve İtalya mutfağını ekranlara getirdi. Bu iki mutfağın lezzetlerini izleyiciler için keşfetti. Birbirinden farklı yemekleri, tatlıları tanıttı. İspanya veya İtalya tatili yapacaklara İspanyol ve İtalyan mutfağı hakkında önemli bilgiler verdi.

Dünyanın Tadı ekibi İtalya’nın dünyaca ünlü pizzalarını keşfederek Akdeniz lezzet turuna başladı. Yasin Esirgenç dünyaca ünlü İtalyan  pizzalarının lezzet sırrını öğrendi. Üzerine zeytin yağı dökülerek servis edilen pizzaların tadına baktı. Fırından tazze taze çıkan pizzaların nasıl yapıldığının tarifini verdi. İtalya’yı gezeceklerin mutlaka dünyaca ünlü margarita pizzasının tadına bakmasını tavsiye etti.

Dünyanın Tadı Akdeniz lezzet turu İspanyol ustaların yaptığı morina balığı yemeğini anlatarak devam etti. Yasin Esirgenç, içeriğinde kırmızı biber, yeşil biber, patlıcan, domates, sarımsak, zeytin yağı ve morina balığının bulunduğu bu lezzetli tarifi anlattı.

Trüf mantarlı yumurta, deniz ürünlü makarna, ahtapot haşlama ve daha birçok lezzeti Dünyanın Tadı İspanya ve İtalya bölümünde izleyebilir ve bu lezzetlerin tariflerini evinizde deneyebilirsiniz. 

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…


Yorumlar Toplam 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

Dünyanın Tadı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR