Dünyanın Tadı - Bosna Hersek/2 - 26 Ekim 2017

Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı bu bölüm Bosna Hersek’teki serüvenine devam etti. Boşnak lezzetlerinin izleyicilere aktarılacağı programda Boşnak geleneklerine de yer verildi.

Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı, lezzet meraklılarının ilgisini çekmeye devam ediyor. Her hafta başka bir ülkenin mutfak kültürünü tanıtan Yasin Esirgenç bu bölüm Bosna Hersek’teki lezzet avına devam etti. Yasin Esirgenç ilk olarak Boşnak köftesi yapımını öğrendi. Tereyağı ve kaymakla servis edilen bu köftenin püf noktaları Dünyayı Geziyorum’da ekrana taşındı. Dünyayı Geziyorum ekibi daha sonra Boşnak bir ailenin evine konuk olup kokusuyla ve görüntüsüyle insanları mest eden Boşnak böreğinin inceliklerini izleyicileri için ekrana getirdi.

Bu kadar yemeğin üzerine tatlısız olmaz diyen Yasin Esirgenç cevizli erik dolması ve Boşnak baklavası ile hem gözlere hem midelere şölen yaşattı.

Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla her Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de…

YORUMLAR 0 Yorum Var

İçeriğe Ait Yorum Bulunmamaktadır !

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Dünyanın Tadı - Evde-5 | 23 Mayıs 2020

Dünya lezzetleri, yöresel ve evrensel yemekler, yemek tarifleri, yörelerin tatlı ve yemekleri ile dolu bir program... Bu bölümünde hem seyahat etmek hem de yöresel lezzetler tatmak isteyenler Yasin Esirgenç'in sunduğu Dünyanın Tadı tarihi mekanları, gezilecek yerleri ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı. #DünyanınTadı #EvdeKal *** Dünya mutfaklarından farklı lezzetlerin ve yemek kültürlerinin ekrana taşındığı Dünyanın Tadı, Yasin Esirgenç’in sunumuyla izleyiciyle buluşuyor. İlginç yemek alışkanlıkları, birbirinden farklı lezzetler ve eşi benzeri görülmemiş yiyecekler Dünyanın Tadı’nda ekrana getiriliyor. Yasin Esirgenç, Dünyanın Tadı programıyla ekrandaki yerini alıyor. Dünyanın seçkin mutfaklarından farklı yemeklerin, sofra adaplarının ve sokak lezzetlerinin tanıtıldığı Dünyanın Tadı eğlenceli görüntülerle evlere konuk oluyor. Yasin Esirgenç, dünyaca ünlü lezzetleri yerlerinde tadarken bu yemeklerin tariflerini ve yapım aşamalarını izleyicileri için öğreniyor. Oğlu Yakupcan’la birlikte güzel tatların izini süren Esirgenç, eğlenceli görüntülere ve eşsiz manzaralara da yer veriyor. Soslu yemekler, deniz ürünleri, tatlılar, acılar… Dünya ülkelerinden en farklı lezzetler Yasin Esirgenç’in sunumuyla Cumartesi saat 15:15’te ‘’Dünyanın Tadı’’ programı ile Kanal 7’de… Facebook : https://www.facebook.com/kanal7 Twitter : https://twitter.com/kanal7 İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/

Dünyanın Tadı - Evde-5 | 23 Mayıs 2020
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet