İyi Yürekli Padişah ve Veziri

Kanal 7 Çocuk’ta bu hafta Hayat Yayın Grubu’na bağlı Çilek Kitaplar’ın Manevi Değerler serisinden olan ‘Peygambere Uymak’ hikayesinin animasyonu yayınlanıyor. Nezihe Ak İnci tarafından kaleme alınan hikaye, çocuklara peygamberi anlamayı ve onun yolundan gidilmesi gerektiğini öğretiyor. 

‘Peygambere Uymak’ adlı animasyon filminde çocuklara peygamberin anlattıkları ve öğrettiklerini kavramayı, peygamberin yolundan gidilmesi gerektiğini hikayeyle taçlandırıp aktarıyor. Çocuklara din ve ibadet eğitiminin verilmesinde ailelere de önemli görevler düşüyor. Bu sebeple ‘Peygambere Uymak’’ adlı animasyon filmi ailelere rehber olacak bir anlatım kazandırmakla birlikte, hikayeleştirme sistemiyle çocukların peygamberi anlamaları ve öğretilerini kavramaları sağlanıyor.

Çocuklara peygamberin öğretilerinin kazandırılması üzerine hazırlanan animasyon film; “Hz. Muhammed’in Müslümanlara bıraktığı emanetler nelerdir? Hz. Muhammed’in sünneti nelerdir? Hz. Muhammed’in Müslümanlara öğrettiği şeyler nelerdir? Kur’an-ı Kerim Müslümanlara nasıl yol gösterir? Hz. Muhammed’in yolunda gitmek Müslümanlara ne kazandırır? Peygamberin Hadisler kitabı ne anlatıyor? ” sorularına yanıt veriyor.

Hikaye: Nezihe Ak İnci
Resimleyen: İlknur Salman
Animasyon: Halit Küçük
Seslendirme: Meltem Bozbeyoğlu, Oğuz Sivri, Huzeyfe Dalmaz
Müzik: Oğuz Sivri
Proje Koordinatörü: İhsan Aydın
YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet