Ayşe Rengârenk Bir Gökkuşağı Pastası Yapıyor.

Kanal 7 Çocuk’ta Hayat Yayın Grubu’na bağlı Çilek Kitaplar’ın Manevi Değerler serisinden olan ‘Alçak Gönüllü Olmak’ hikayesinin animasyonu yayınlanıyor. Nezihe Ak İnci tarafından kaleme alınan hikaye, alçak gönüllü olmanın insanlara neler kazandırabileceğini anlatıyor.

‘Alçak Gönüllü Olmak’ adlı animasyon filmi çocuklara alçak gönüllü olmanın önemini kavratıp, kendini başkasından üstün tutmadan şükretmeyi vurguluyor.  Alçak gönüllü olmanın aynı zamanda Hz. Muhammed’in müjdesine vakıf olmayı sağladığı da belirtiliyor. Animasyon çocuklara  alçak gönüllü olmayı, hayatta ne olursa olsun şükredip olumsuzluklara karşı bile dirayetli olmayı aşılıyor. Bu sebeple ‘Alçak Gönüllü Olmak’ adlı animasyon filmi ailelere rehber olacak bir anlatımla birlikte, şükretmek, olumsuzluklardan ders çıkarıp onların iyi yönlerini görebilmek ve bencil olmayıp kendini başkasından üstün görmeme gibi kazanımlar da sağlıyor. 

Çocuklara alçak gönüllü olmayı kavratan animasyon film; “Kendimizi neden başkasından üstün görmemeliyiz? Alçak gönüllü olmak insanlara ne kazandırır? Hz. Muhammed neyi müjdeliyor? Gurur ve kibirden neden kaçınmalıyız? İslam dini alçak gönüllülükle ilgili neleri öğütlüyor? Sahip olduğumuz şeylere şükretmek ne kazandırır? ” sorularına da yanıt veriyor.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet