Çocuklaaaaaar! Kuklacı Amca Hac’dan Gelmiş.

Kanal 7 Çocuk’ta bu hafta Hayat Yayın Grubu’na bağlı Çilek Kitaplar’ın Manevi Değerler serisinden olan ‘Hacca Gitmek (Kuklacı Amca)’ hikayesinin animasyonu yayınlanıyor. Nezihe Ak İnci tarafından kaleme alınan hikaye, çocuklara Hacca gitmenin anlam ve önemini öğretiyor. 

‘Hacca Gitmek (Kuklacı Amca)’ adlı animasyon filmi Hacca gitmek için gerekli eşyaların ve kıyafetlerin olduğunu, Hacca kimlerin gidebileceğini, Hacca gidildiğinde yapılması gereken ibadetleri çocuklara anlayabilecekleri şekilde öğretmeyi hedefliyor. Haccın bütün insanları birleştiren önemli bir yolculuk ve ibadet olduğunu ele alan hikayede, çocuklar sevdiği bir bireyden hacca gitmekle ilgili tüm soruların cevaplarını alıyor. 

Çocuklara Hacca gitmenin öneminin ve anlamının kazandırılması üzerine hazırlanan animasyon film; “Hac için gerekli eşyalar ve kıyafetler nelerdir? Zengin, yoksul, genç yaşlı herkes Hacca gidebilir mi? Hac kıyafetinin adı nedir? Hacca gitmenin önemi nedir? Hacca gidildiğinde hangi ibadetler gerçekleştirilir? Hacca gitmek için büyümüş olmak gerekir mi?” Sorularına yanıt veriyor.

Hikaye: Nezihe Ak İnci
Resimleyen: İlknur Salman
Animasyon: Halit Küçük
Seslendirme: Meltem Bozbeyoğlu, Oğuz Sivri, İlker Yılmaz
Müzik: Oğuz Sivri
Proje Koordinatörü: İhsan Aydın

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet