Topraktan Sofraya - İzmir / Selçuk | 24 Kasım 2021

Tohumdan hasada, tarladan tezgâha Türkiye tarımının gücü ‘Topraktan Sofraya’ ile Ülke TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Topraktan Sofraya bu hafta bereketli topraklara ve inanılmaz bir tarım çeşitliliğine sahip olan İzmir’den ekrana gelecek.

Topraktan Sofraya, sofralara gelen besinlerin yolculuğunu Ülke TV ekranlarına taşıyor. Zeynep Tor bu hafta İzmir’in Selçuk ilçesinden evlere konuk olacak. Topraktan Sofraya ekibi ilk olarak bir üzüm bağına girecek ve çiftçilere üzüm hasadında yardım edecek. Daha sonra Alfons üzümü hakkında çiftçilerden bilgi alan Zeynep Tor, Alfons üzümünün sağlığa yararlarını Ülke TV ekranlarından izleyicilere aktaracak.  

Programda ayrıca kendi tabiriyle doğduğundan beri üzümcülük yapan Coşkun Tuncak ile görüşen Topraktan Sofraya ekibi, üzümün İzmir’deki tarihçesini Coşkun Bey’den dinleyecek.

Daha iyi şartlarda üretim yapan üreticilerden, daha sağlıklı ürünler tüketen topluma giden yolu öğrenmeye, keşfetmeye ve anlamaya çalışan program Topraktan Sofraya, Zeynep Tor’un sunumuyla her Çarşamba 18:00’de Ülke TV’de.


YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet