Topraktan Sofraya - Osmaniye-2 | 17 Kasım 2021

Tohumdan hasada, tarladan tezgâha Türkiye tarımının gücü ‘Topraktan Sofraya’ ile Ülke TV ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. Topraktan Sofraya bu bölüm Amanos Dağları’nın eteklerinde kurulan Osmaniye’den ekrana geldi. 

Topraktan Sofraya, sofralara gelen besinlerin yolculuğunu Ülke TV ekranlarına taşıyor. Zeynep Tor bu bölüm yer fıstığının memleketi Osmaniye’den evlere konuk oldu. Topraktan Sofraya ekibi ilk olarak Meryem Hanım’ın evine gitti ve Meryem Hanım’la birlikte yer fıstığının evde nasıl kavrulabileceğini izleyicilere aktardı. Daha sonra yer fıstığı işleme tesisine giden Zeynep tor, tesis sahibi Mehmet Bey’den fıstık işlemeciliği hakkında bilgi aldı. 

Programda ayrıca zeytin bahçesine giren Topraktan Sofraya ekibi, kadın çiftçilerle bir araya geldi ve Osmaniye bölgesine ait türküleri Yörük kızı Hatice Hanım’dan dinledi. 

Daha iyi şartlarda üretim yapan üreticilerden, daha sağlıklı ürünler tüketen topluma giden yolu öğrenmeye, keşfetmeye ve anlamaya çalışan program Topraktan Sofraya, Zeynep Tor’un sunumuyla her Çarşamba 18:00’de Ülke TV’de.

YORUMLAR İlk Yorum Yapan Sen Ol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
'de daha fazlasını keşfet
Fragmanlar Gezi Yaşam Eğlence Sohbet